Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
wojsko polskie
Znalezionych wyników:
8625
Lata 30., Lwów, Polska. Spacer pod kopcem Unii Lubelskiej we Lwowie. Na fotografii kawalerzyści 14. Pułku Ułanów Jazłowieckich, 2. z prawej rotmistrz Józef Bokota odznaczony Orderem Wojennym "Virtuti Militari" kl. V za walki w latach 1918-1920, ojciec Stanisława Bokoty. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Stanisław Bokota w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2517).
1937, Iwieniec, woj. nowogródzkie, Polska. Zdjęcie grupowe 6. Pułku Piechoty Legionów 2. kompanii szkolnej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnili Maria i Leonard Mikuccy w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatury nagrań - AHM_PnW_1296, AHM_PnW_1760).
24.03.1932, brak miejsca. Rewers odbitki fotograficznej o sygnaturze AHM_PnW_1432_0002_005a: Żołnierze Wojska Polskiego z karabinami maszynowymi Maxim. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Irena Orłowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1432).
Początek lat 20., brak miejsca. Zdjęcie grupowe żołnierzy Wojska Polskiego. 1. z prawej w ostatnim rzędzie prawdopodobnie Roman Samoszuk. W centralnym punkcie cywil z dwukrotnym Krzyżem Walecznych oraz odznaką I Brygady „Za wierną służbę”. Pierwszych dwóch z lewej, z siedzących – podporucznicy z baretkami Orderu Virtuti Militari (pierwszy także Krzyża Walecznych). Pozostali oficerowie i podoficerowie kawalerii. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maria Magalińska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2097).
1938, prawdopodobnie Lwów, Polska. Rotmistrz Józef Bokota i ppor. Zbigniew Żurowski podczas odprawy 4 szwadronu. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Stanisław Bokota w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2517).
Lata 20., brak miejsca. Portret zbiorowy żołnierzy. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Stanisław Baraniuk w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2494).
Lata 30., brak miejsca. Rotmistrz Józef Bokota podczas odpoczynku. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Stanisław Bokota w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2517).
1923 -1926, brak miejsca. Prezydent RP Stanisław Wojciechowski w otoczeniu oficerów Wojska Polskiego. Trzeci z prawej gen. dyw. inspektor armii Leonard Skierski; drugi na lewo od Prezydenta gen. bryg. Józef Rybak; na lewo od Skierskiego gen. dyw. Władysław Jung. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maria Magalińska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2097).
Przed 1930, Polska. Generał Jan Jacyna z odznaką pamiątkową Naczelnego Polskiego Komitetu Wojskowego 1917-1918. Fotografia z rodzinnego archiwum Anny Bogowicz. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Anna Bogowicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1399).
Lata 30., brak miejsca. Uroczystość z udziałem żołnierzy Wojska Polskiego. Widoczni – drugi od lewej rotmistrz 1. Pułku Szwoleżerów Józefa Piłsudskiego; na schodach rotmistrz, kawaler Orderu Virtuti Militari. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniły Józefa i Regina Ronczy w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2387).
Lata 20., brak miejsca. Portret małżonków, prawdopodobnie Marii Klimańskiej z domu Wędziagolskiej, matki Reginy Gutauskiene z domu Klimańskiej, z pierwszym mężem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Regina Gutauskiene w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1224).
Przed 1946, brak miejsca. Pułkownik pilot Wojska Polskiego Stanisław Brzezina (1904-1946), odznaczony Krzyżem Wielkim Orderu Virtuti Militari. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maria Magalińska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2097).
Przed 1939, brak miejsca. Koncert orkiestry Wojska Polskiego II RP. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Elwira Miegórska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1300).
1935, Lwów (?), Polska. Rotmistrz Józef Bokota, kawalerzysta 14. Pułku Ułanów Jazłowieckich w mundurze z odznaczeniami: Złotym Krzyżem Orderu i trzema Krzyżami Walecznych. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Stanisław Bokota w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2517).
7.07.1926, Barycz k. Końskich, Polska. Żołnierze I Batalionu 27 pułku piechoty. Obóz ćwiczebny. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Anna Wołkowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie"
7.07.1926, Barycz k. Końskich, Polska. Adnotacja: Pamiątka z dnia pobytu w O. C. Baryczu. Obóz ćwiczebny. Pieczęć: Dowództwo I Baonu 27 pułku piechoty. Rowery. Zdjęcie wykonane przez: Fotografia Artystyczna F. Mankiewicza i A. Borowca w Końskich. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Anna Wołkowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie"
1939-1945, brak miejsca. Zdjęcie grupowe oficerów Wojska Polskiego w oflagu (niewola niemiecka). 2. od lewej najprawdopodobniej rotmistrz 7. Pułku Ułanów. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maria Magalińska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2097).
Lata 30., Brześć, woj. poleskie, Polska. Legitymacja 82 Syberyjskiego Pułku Strzelców im. Tadeusza Kościuszki należąca do Ireny Samoszuk z domu Brzezina. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maria Magalińska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2097).
Przed 1939, brak miejsca. Najprawdopodobniej ojciec i syn w mundurach Związku Strzeleckiego. Mężczyzna odznaczony Krzyżem Walecznych, Brązowym Krzyżem Zasługi, Medalem za Długoletnią Służbę, posiada także Krzyż Legionów. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maria Pustelnik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1936-1939, brak miejsca. Portret kaprala Wojska Polskiego. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Janina Pawłowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2056).
Ok. 1932, Polska. Kazimierz Lech, wuj Zofii Wiącek, w Wojsku Polskim. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Zofia Wiącek w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1852).
Ok. 1945, Łańcut. Żołnierz „odrodzonego” Wojska Polskiego (w ręku trzyma pistolet maszynowy PPS) przed bramą wjazdową zamku w Łańcucie. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Leopold Kałakajło w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_ 0752).
Druga połowa lat 20., prawdopodobnie Bydgoszcz, woj. poznańskie, Polska. Kadra instruktorska przed samolotem rozpoznawczo-bombowym Potez XV. Na płacie samolotu por. pil. Franciszek Żwirko. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maria Magalińska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2097).
Lata 20., brak miejsca. Portret małżonków, prawdopodobnie Marii Klimańskiej z domu Wędziagolskiej z pierwszym mężem. Zdjęcie wykonane w atelier fotograficznym "J. Jasiulis". Na odbitce u dołu po prawej stronie wytłoczony napis "J. Jasiulis". Fot. J. Jasiulis, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Regina Gutauskiene w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1224).
05.09.1939, Trauguttowo k. Brześcia nad Bugiem, Polska. Kartka pocztowa od ojca Elżbiety Wieremiej, Józefa Zająca. Strona z tekstem. Adresat: Anna Zającowa. Fot. Anna Wylegała, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Elżbieta Wieremiej w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie"
1
Poprzednia strona
27
28
29
30
31
32
33
34
35
Następna strona
345
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej