Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
wycieczka
Znalezionych wyników:
1011
1-2.05.1959, Białowieża, woj. białostockie, Polska. Drewniana kapliczka prawosławna. W dalszym planie widoczna Cerkiew św. Mikołaja. Zdjęcie wykonane podczas wycieczki prasowej do Białowieskiego Parku Narodowego. Fot. Jerzy Konrad Maciejewski, zbiory Ośrodka KARTA.
1-2.05.1959, Białowieża, woj. białostockie, Polska. Żubr w Białowieskim Parku Narodowym. Zdjęcie wykonane podczas wycieczki prasowej do Białowieskiego Parku Narodowego. Fot. Jerzy Konrad Maciejewski, zbiory Ośrodka KARTA.
1-2.05.1959, Białowieża, woj. białostockie, Polska. Żubr w Białowieskim Parku Narodowym. Zdjęcie wykonane podczas wycieczki prasowej do Białowieskiego Parku Narodowego. Fot. Jerzy Konrad Maciejewski, zbiory Ośrodka KARTA.
Przed 1939, Białowieża, woj. białostockie, Polska. Pałac w Białowieży zbudowany w 1897 r. na polecenie cara rosyjskiego Aleksandra III. Został znacznie zniszczony w czasie II wojny światowej. W 1958 r. zdecydowano o jego rozbiórce. W tym miejscu znajduje się obecnie Siedziba Dyrekcji i Muzeum Przyrodniczo-Leśnego Białowieskiego Parku Narodowego. Fot. Jerzy Konrad Maciejewski, zbiory Ośrodka KARTA.
1965, Biecz, woj. rzeszowskie, Polska. Wycieczka do Biecza. Turyści stoją prawdopodobnie na dziedzińcu z kaplicami Męki Pańskiej, który przylega do kościoła pw. św. Anny. Kościół wchodzi w skład zespołu klasztornego ojców franciszkanów z XVII w. Fot. Jerzy Konrad Maciejewski, zbiory Ośrodka KARTA.
1965, Biecz, woj. rzeszowskie, Polska. Dziecko na łące. Fot. Jerzy Konrad Maciejewski, zbiory Ośrodka KARTA.
1965, Biecz, woj. rzeszowskie, Polska. Uczestnicy wycieczki. Fot. Jerzy Konrad Maciejewski, zbiory Ośrodka KARTA.
1960, Biskupin, Polska. Wycieczka turystyczna zmierza do osady obronnej kultury łużyckiej. Biskupin został odkryty pod wodami Jeziora Biskupińskiego przez archeologów w 1934 r. Fot. Jerzy Konrad Maciejewski, zbiory Ośrodka KARTA.
1960, Biskupin, Polska. Turyści zmierzają do osady Biskupin. Na pierwszym planie drewniana łódka dryfująca na jeziorze. Fot. Jerzy Konrad Maciejewski, zbiory Ośrodka KARTA.
1960, Biskupin, Polska. Turyści na kładce na Jeziorze Biskupińskim w drodze do osady obronnej kultury łużyckiej. Biskupin został odkryty pod wodami Jeziora Biskupińskiego przez archeologów w 1934 r. Fot. Jerzy Konrad Maciejewski, zbiory Ośrodka KARTA.
1960, Biskupin, Polska. Parking przy osadzie Biskupin. Fot. Jerzy Konrad Maciejewski, zbiory Ośrodka KARTA.
1960, Biskupin, Polska. Wycieczka turystyczna do osady Biskupin. Turyści ściągają balon, który unosił się nad półwyspem Jeziora Biskupińskiego. Fot. Jerzy Konrad Maciejewski, zbiory Ośrodka KARTA.
Lata 50., Bystre, Bieszczady, Polska. Turyści na górskim szlaku. Stoją przy drewnianej cerkwi pw. św. Michała Archanioła. Budynek cerkwi powstał w latach 1901-1902. Greckokatolicka cerkiew była filią w Michniowcu. Została opuszczona w roku 1951, kiedy tereny te wróciły do Polski w ramach wymiany z ZSRR. Przez krótki czas mieszkańcy użytkowali ją jako kościół rzymskokatolicki. Nie zaakceptowały tego ówczesne władze i obiekt został zamknięty. Fot. Jerzy Konrad Maciejewski, zbiory Ośrodka KARTA.
Lata 50., Bieszczady, Polska. Turyści zwiedzają góry. Fot. Jerzy Konrad Maciejewski, zbiory Ośrodka KARTA.
Lata 50., Bieszczady, Polska. Grupa turystów zwiedza bieszczadzkie miejscowości. Fot. Jerzy Konrad Maciejewski, zbiory Ośrodka KARTA.
Lata 50., Bieszczady, Polska. Turyści zwiedzają góry. Fot. Jerzy Konrad Maciejewski, zbiory Ośrodka KARTA.
Lata 50., Bieszczady, Polska. Turyści zwiedzają góry. Fot. Jerzy Konrad Maciejewski, zbiory Ośrodka KARTA.
Lata 50., Bieszczady, Polska. Turyści wracają ze zwiedzania cerkwi greckokatolickiej pw. św. Michała Archanioła. Budynek cerkwi powstał w latach 1901-1902. Greckokatolicka cerkiew była filią w Michniowcu. Została opuszczona w roku 1951, kiedy tereny te wróciły do Polski w ramach wymiany z ZSRR. Przez krótki czas mieszkańcy użytkowali ją jako kościół rzymskokatolicki. Nie zaakceptowały tego ówczesne władze i obiekt został zamknięty. Fot. Jerzy Konrad Maciejewski, zbiory Ośrodka KARTA.
Lata 50., Bieszczady, Polska. Turyści pozują do zdjęcia na tle cerkwi greckokatolickiej pw. św. Michała Archanioła. Budynek cerkwi powstał w latach 1901-1902. Greckokatolicka cerkiew była filią w Michniowcu. Została opuszczona w roku 1951, kiedy tereny te wróciły do Polski w ramach wymiany z ZSRR. Przez krótki czas mieszkańcy użytkowali ją jako kościół rzymskokatolicki. Nie zaakceptowały tego ówczesne władze i obiekt został zamknięty. Fot. Jerzy Konrad Maciejewski, zbiory Ośrodka KARTA.
Lata 60., Bodzentyn, woj. kieleckie, Polska. Widok ze wzgórza zamkowego w Bodzentynie na dolinę rzeki Psarki. Zamek powstał w drugiej połowie XIV w. z inicjatywy biskupa krakowskiego Floriana z Mokrska. Zaczął popadać w ruinę po przejęciu go przez władze austriackie w 1797 r., którą pozostaje do dzisiaj. Fot. Jerzy Konrad Maciejewski, zbiory Ośrodka KARTA.
Lata 60., Bodzentyn, woj. kieleckie, Polska. Ruiny zamku. Zamek powstał w drugiej połowie XIV w. z inicjatywy biskupa krakowskiego Floriana z Mokrska. Po przejęciu go przez władze austriackie w 1797 r. zaczął popadać w ruinę, którą pozostaje do dzisiaj. Fot. Jerzy Konrad Maciejewski, zbiory Ośrodka KARTA.
Lata 60., Bodzentyn, woj. kieleckie, Polska. Turyści przy ruinach zamku. Zamek powstał w drugiej połowie XIV w. z inicjatywy biskupa krakowskiego Floriana z Mokrska. Po przejęciu go przez władze austriackie w 1797 r. zaczął popadać w ruinę, którą pozostaje do dzisiaj. Fot. Jerzy Konrad Maciejewski, zbiory Ośrodka KARTA.
Ok. 1958, Stoczek Łukowski, woj. lubelskie, Polska. Grupa turystów pod pomnikiem-obeliskiem poświęconym 100. rocznicy bitwy pod Stoczkiem, w której dowodził gen. Józef Dwernicki w czasie powstania listopadowego. Powstał w 1931 r. Umieszczono na nim 4 oryginalne kule armatnie znalezione na polu bitwy. Fot. Jerzy Konrad Maciejewski, zbiory Ośrodka KARTA.
Po 1947, Chojnasty k. Cieplic Śląskich-Zdroju, woj. wrocławskie, Polska. Wycieczka, w której brał udział Jerzy Konrad Maciejewski zwiedza zamek Chojnasty (Chojnik), który usytuowany jest nieopodal Jeleniej Góry, na szczycie góry Chojnik w Karkonoszach. Powstał w XIV w., był wielokrotnie przebudowywany. Właścicielami zamku była rodzina Schaffgotschów. W 1945 r. został otwarty dla zwiedzających. Na zdjęciu część turystów ogląda pręgierz na dziedzińcu zamkowym. Fot. Jerzy Konrad Maciejewski, zbiory Ośrodka KARTA
Po 1947, Chojnasty k. Cieplic Śląskich-Zdroju, woj. wrocławskie, Polska. Wycieczka idzie w kierunku zamku Chojnasty (Chojnik). Zamek usytuowany jest nieopodal Jeleniej Góry, na szczycie góry Chojnik w Karkonoszach. Powstał w XIV w., był wielokrotnie przebudowywany. Właścicielami zamku była rodzina Schaffgotschów. W 1945 r. został otwarty dla zwiedzających. Fot. Jerzy Konrad Maciejewski, zbiory Ośrodka KARTA
1
Poprzednia strona
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Następna strona
41
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej