Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
związek radziecki
Znalezionych wyników:
5485
Lata 60.-70., Katyń, obwód Smoleński, Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich. Tablica zapowiadająca budowę kompleksu pomników ku czci polskich oficerów zamordowanych w Katyniu. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Helena Dziewguć w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1309).
1989, Iwieniec, Białoruska SRR, ZSRR. Powiadomienie Ministerstwa Łączności o doręczeniu przesyłki pocztowej Weronice Bancerewicz, strona 2/2. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Weronika Kwacz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1292).
1955-1957, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Eugeniusz Cydzik, żołnierz Armii Krajowej w okręgu grodzieńskim, więzień łagrów w latach 1945-1957. Fot. NN, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie"
1952, Białoruska SRR, ZSRR. Zdjęcie ślubne Aldony i Władysława Karolów. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Aldona Karol w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0351).
Lata 50., Słonim, Białoruska SRR, ZSRR. Ambona myśliwska w lesie z dziećmi na górze, wśród nich Stefania Characzenko. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Stefania Charczenko w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1936).
Ok. 1925, Zarzecze, Ukraińska SRR, ZSRR. Franciszka Wojciechowska (1. z lewej), matka Jadwigi Sołowej z d. Wojciechowskiej, z bratem Adolfem i siostrą Emilią. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Jadwiga Sołowej w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0774).
1955-1956, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Łagiernicy pracujący w kopalni. W pierwszym rzędzie stoją Eugeniusz Cydzik i Jerzy Urbankiewicz. Fot. NN, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1955, Litewska SRR, ZSRR. Portret ślubny. Fotografia z archiwum rodzinnego Izabeli Mickiewicz. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Izabela Mickiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1672).
Lata 60./70., Pieszkowce, Białoruska SRR, ZSRR. Fotografia rodzinna. 4. z lewej w drugim rzędzie od góry Berta Litwinowicz. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Berta Litwinowicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1348).
Koniec lat 50., Czkałowo, Kazachska SRR, ZSRR. Halina Szymczyszyna (z prawej) z koleżanką. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Szymczyszyna w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2277).
Lata 50./60., Narocz, Białoruska SRR, ZSRR. Mieczysław Rodziewicz (1. z prawej) z rodziną. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Mieczysław Rodziewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2444).
1946, Postawy, Białoruska SRR, ZSRR. Portret rodzinny. Józefa i Mikołaj Macur z dziećmi, Jadwigą i Władysławem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Katarzyna Duniec w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1329).
1960, Drohobycz, Ukraińska SRR, ZSRR. Adam Chłopek, syn Czesławy Chłopek z dziadkami. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Czesława Chłopek w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_321).
1955-1957, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Zesłaniec powracający do kraju. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Lata 60, Wilno, Litewska SRR, ZSRR. Longina Anpowska (na dole, 2. od lewej) wraz z koleżankami i kolegami z pracy z fabryki liczników na pochodzie pierwszomajowym. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Longina Anpowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2087).
1955-1957, okolice Workuty, Komi ASRR, ZSRR. Polscy zesłańcy podczas polowania. Fot. NN, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1.05.1967, Postawy, Białoruska SRR, ZSRR. Pod pomnikiem Lenina. Córka Berty Litwinowicz wraz z innymi dziećmi. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Berta Litwinowicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1348).
1947, Orsza, Białoruska SRR, ZSRR. Rodzice męża Haliny Rudowicz-Ałanciew - Nikita Ałanciew Nikita i NN. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Rudowicz - Alanciewa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1295).
1955-1957, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Zesłańcy przed jednym z domów. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
25.06.1950, Iwieniec, Białoruska SRR, ZSRR. Jan Kot (2. z lewej), mąż Wandy Kot na motorze z dziećmi. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Krystyna Wanda Kot w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1761).
1967, Słonim, Białoruska SRR, ZSRR. Pogrzeb księdza Henryka Dragela. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Stefania Charczenko w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1936).
Po 1988, Postawy, Białoruska SRR, ZSRR. Kościół św. Antoniego Padewskiego. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Wacław Stańczyk w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1358).
1945, Wilno, Litewska SRR, ZSRR. Koszary wojskowe. 3. z lewej w górnym rzędzie Mikołaj Ałanciew, mąż Haliny Rudowicz. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Rudowicz - Alanciewa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1295).
Lata 40., Wilno, Litewska SRR. Longina Anpowska (z tyłu, w środku) wraz z kolegami i koleżankami ze szkoły. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Longina Anpowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2087).
1954, Igarka, Kraj Krasnojarski, ZSRR. Grupa osób pracująca przy oznakowaniu drewna spławianego Jenisejem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Genowefa Żytowt w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2566).
1
Poprzednia strona
96
97
98
99
100
101
102
103
104
Następna strona
220
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej