Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
związek radziecki
Znalezionych wyników:
5485
Lata 50., brak miejsca. Portret Wiktora Mostka. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Wiktor Mostek w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0749).
Lata 40./50., Dubno, Ukraińska SRR, ZSRR. Nina Trofimowa z koniem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Nina Trofimowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2020).
1955-1956, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Czesława Cydzik (z domu Hnatów), działaczka Armii Krajowej we Lwowie, więźniarka łagrów w latach 1945-1957, na nartach. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1962, Mińsk, Białoruska SRR, ZSRR. Studentki Instytutu Medycznego, Nina Romańczuk (1. z lewej). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Nina Romańczuk w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1026).
Brak daty, Moskwa, ZSRR. Potwierdzenie przesłania telegramu. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Weronika Kwacz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1292).
1955-1956, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Wycieczka Polaków przebywających na zesłaniu. Na zdjęciu Barbara Dudycz, działaczka Armii Krajowej w Wilnie, więźniarka łagrów w latach 1945-1956. Fot. NN, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
23.08.1953, Czerniowce, Ukraińska SRR, ZSRR. Leopold Kałakajło z żoną i synem. Fotografia z rodzinnego archiwum Leopolda Kałakajło. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Leopold Kałakajło w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_ 0752).
Lata 70., Mińsk, Białoruska SRR. Ołtarz w Mińsku z obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej. Mszę celebruje ks. Rafał Kiernicki. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Julia Bielakiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1845).
Ok. 1941, Kazachska SRR, ZSRR. Maria Kurian – babcia Haliny Papowej i Aleksander Kurian – wujek Haliny Papowej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Papowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2543).
1955-1957, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Więźniarki łagrów. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1955-1956, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Spotkanie zesłańców. Na zdjęciu w środku Stanisław Kiałka, żołnierz AK w Wilnie, więzień łagrów w latach 1945-1956. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Lata 50./60., Moskwa, ZSRR. Teresa Muchina z koleżanką na Placu Czerwonym przed cerkwią Wasyla Błogosławionego Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Teresa Muchina w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1451).
Ok. 1950, Styrcza, Mołdawska SRR, ZSRR. Grupa kobiet. Od lewej: Emilia Kotulewicz, siostra Petronela Pietrowna Dobik i Karolina Kotulewicz. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Jadwiga Gucu-Kotulewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2299).
Lata 60., Czkałowo, Kazachska SRR, ZSRR. Halina Szymczyszyn z mężem, matką i ciocią. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Szymczyszyna w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2277).
Lata 40.-50., Ryga, Łotewska Socjalistyczna Republika Radziecka, Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich. Salon krawiecki. W głębi pod ścianą Bogumiła Dmuchowska (z d. Wróblewska). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Bogumiła Dmuchowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0801).
1988, Mińsk, Białoruska SRR, ZSRR. Informacja o przekierowaniu do rozpatrzenia pisma Weroniki Kwacz, strona 1/2. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Weronika Kwacz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1292).
Lata 40./50., ZSRR. Portret rodzinny. 2. z lewej Bronisława Kopel, matka Walerii Żótkiewicz. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Czesław Żótkiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0943).
1955-1956, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Grupa zesłańców. Z tyłu: NN, Edward Wojtkiewicz, Hanna Grzywacz (Szyszko-Norska), z przodu: Jadwiga Augusiewicz, Olgierd Zarzycki, Wanda Kozłowska (na motorze), Maria Kwiatkowska, Bronisława Kutiuk, Witold Augusiewicz, Wiktor Jagoda. W głębi widoczne ogrodzenie jednego z łagrów. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Lata 70., Troki, Litewska SRR, ZSRR. Ślub Walerego Janczukowicza. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Berta Litwinowicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1348).
Lata 50., Stołpienięta, Białoruska SRR, ZSRR. Henryk Mackiewicz (z lewej), mąż Zofii Mackiewicz z kolegą. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Zofia Mackiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2081).
1955-1957, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Łagiernicy na ganku jednego z domów. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1953, Białoruska SRR, ZSRR. Maria Suchowiejko (1. z prawej) z koleżankami. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maria Suchowiejko w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1365).
Koniec lat 40., Buczacz, Ukraińska SRR, ZSRR. Portret Ireny Wiśniewskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Wiśniewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0766).
Lata 50./60., brak miejsca. Grupa osób. Adela Wojciechowska (w białej sukni) w towarzystwie znajomych. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Adela Wojciechowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1956, okolice Osipowicz, Białoruska SRR, ZSRR. Nina Romańczuk podczas pracy. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Nina Romańczuk w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1026).
1
Poprzednia strona
94
95
96
97
98
99
100
101
102
Następna strona
220
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej