Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
związek radziecki
Znalezionych wyników:
5485
Lata 40./50., prawdopodobnie Czerniowce, Ukraińska SRR, ZSRR. Portret rodziców z dzieckiem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Bronisława Kaczyńska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1693).
Lata 50., prawdopodobnie Brzeżany, Ukraińska SRR, ZSRR. Potret rodzinny. Prawdopodobnie Jadwiga Romanyszyn z matką, mężem i córką. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Jadwiga Romanyszyn w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1867).
1978, Katyń, obwód smoleński, Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich. Pomnik wzniesiony przez władze sowieckie w miejscu dokonania zbrodni katyńskiej. Inskrypcja stanowi element tzw. kłamstwa katyńskiego. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Helena Dziewguć w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1309).
1959, Lida, Białoruska SRR, ZSRR. Genowefa Żytowt (z lewej) z ciotką. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Genowefa Żytowt w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2566).
Po 1945, Moskwa, ZSRR. Portret kobiety i mężczyzny na Placu Czerwonym. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Anatoli Gałgan w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1079).
1955-1956, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Eugeniusz Cydzik, żołnierz Armii Krajowej w okręgu grodzieńskim, więzień łagrów w latach 1945-1957. Fot. NN, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie". udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1962, Pińsk, ZSRR. Rodzina przed domem. Od lewej siedzą: Michał Długi – ojciec Walentyny Długiej, Walentyna Długa; u góry od lewej: Włodzimierz Długi – brat Walentyny, jego żona i ich córka – Halina Długa, Elżbieta Długa – matka, i Siergiej Długi – brat. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Walentyna Długa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1024).
Lata 60./70., Wołmontowicze, Litewska SRR, ZSRR. Fotografia rodzinna z archiwum prywatnego Ireny Sabulskiej z d. Parnerewskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Irena Sabulska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1253).
Lata 50., Hermanowicze, Białoruska SRR, ZSRR. Portret Ireny Kukowskiej z d. Kozłowskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Irena Kukowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1364).
Luty 1957, Lipniki, Ukraińska SRR. Zdjęcie ślubne Józefa i Julii Bielakiewicz. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Julia Bielakiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1845).
Ok. 1960, Lwów, Ukraińska SRR, ZSRR. Cecylia Kurylco (z lewej) z koleżankami ze studiów. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Cecylia Kurylco w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1885).
Ok. 1947, Szerczanka, Syberia, Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich. Siedzą od lewej: Waleria Szeszko (z d. Szot) - matka Łucji Budry, Stanisław Szot - brat Łucji Budry. Stoją od lewej Łucja Budra (z d. Szeszko), Teresa Szeszko - siostra Łucji Budry. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Łucja Budra w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2541).
1955-1957, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Pogrzeb jednego z zesłańców. Trumna ze zmarłym. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
2 poł. lat 50., obwód zakarpacki, Ukraińska SRR, ZSRR. Czesława Tyska z mężem i córkami, Ludą (z lewej) i Niną. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Czesława Tyska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0728).
1955-1957, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Portret zesłańca. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
17.11.1952, Gródek Jagielloński, Ukraińska SRR, ZSRR. Książeczka wojskowa Alfonsa Lisa (okładka). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Alfons Lis w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1844).
1955-1957, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Eugeniusz Cydzik, żołnierz Armii Krajowej w okręgu grodzieńskim, więzień łagrów w latach 1945-1957. Fot. NN, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Lata 50., Usowo, gm. Plissa, Białoruska SRR, ZSRR. Grupa bielanek (Dziewczęca Służba Maryjna) przed kościołem. Wśród nich Barnarda Żdanowicz. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Bernarda Żdanowicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1369).
5.08.1963, Kowno, Litewska SRR, ZSRR. Waleria Walukiewicz (z d. Grabowska) z rodziną. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Waleria Walukiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0421).
1.05.1965, Iwieniec, Białoruska SRR, ZSRR. Pochód pierwszomajowy. Larysa Rudowicz (2. z lewej), córka Haliny Rudowicz-Ałanciewej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Rudowicz - Alanciewa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1295).
Listopad 1956, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Dzień ślubu Czesławy (z domu Hnatów) i Eugeniusza Cydzików. Na zdjęciu od lewej: Wanda Kiałka (z domu Cejko), Hanna Grzywacz (Szyszko-Norska), Barbara Dudycz, Czesława Cydzik (z domu Hnatów), Bronisława Kutiuk. Fot. NN, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Lata 50./60., Białoruska SRR, ZSRR. Władysława Zasztoft (z d. Hryniewicz) (1. z lewej) z mężem Franciszkiem Zasztoftem, córka Anną i siostrą męża. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Władysława Zasztoft w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0350).
1955, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Więźniarki łagrów. Od lewej: Halina Kowalska, NN, Janina Muszyńska (z domu Zuba). Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Lata 50./60., Moskwa, ZSRR. Dzwonnica Iwana Wielkiego na Kremlu. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Teresa Muchina w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1451).
Lata 50., Iwieniec, Białoruska SRR, ZSRR. Jan Kot, mąż Wandy Kot, na motocyklu. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Krystyna Wanda Kot w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1761).
1
Poprzednia strona
142
143
144
145
146
147
148
149
150
Następna strona
220
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej