Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
atelier fotograficzne
Znalezionych wyników:
2215
Lata 20., brak miejsca. Portret czterech mężczyzn wykonany w atelier fotograficznym. Fot. NN, kolekcja Jana Piekutowskiego, zbiory Ośrodka KARTA
Lata 20., brak miejsca. Portret czterech mężczyzn wykonany w atelier fotograficznym. Fot. NN, kolekcja Jana Piekutowskiego, zbiory Ośrodka KARTA
1927, Święciany, woj. wileńskie, Polska. Starostwo w Święcianach. W 1 rzędzie, 4 z lewej, siedzi Witold Żórawski - starosta powiatu święciańskiego, dalej Jan Piekutowski - starosta powiatu mołodeczańskiego. Zdjęcie wykonało atelier fotograficzne "Rafael" w Święcianach. Fot. NN, kolekcja Jana Piekutowskiego, zbiory Ośrodka KARTA
Lata 20., brak miejsca. Jan Piekutowski z żoną Jadwigą. Fot. NN, kolekcja Jana Piekutowskiego, zbiory Ośrodka KARTA
Brak daty, brak miejsca. Mężczyźni, m.in. Alfred Glaser. Fot. zbiory Ośrodka KARTA, Pogotowie Archiwalne [PA_06], udostępnił Mirosław Glaser
1919, Kielce, Polska. Wincenty Strumiński, dziadek Joanny Bernasińskiej i Bożeny Laskiewicz, żołnierz Legionów Polskich w czasie I wojny światowej. Fot. K Gringrass, zbiory Joanny i Jacka Bernasińskich oraz Bożeny Laskiewicz, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1915, Kraków. Stanisława Strumińska, z domu Satara - babcia Joanny Bernasińskiej i Bożeny Laskiewicz. Fot. Franciszek Kryjak, zbiory Joanny i Jacka Bernasińskich oraz Bożeny Laskiewicz, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1934, Kraków, Polska. Portret Władysławy Strumińskiej, matki Joanny Bernasińskiej i Bożeny Laskiewicz. Fot. Józef Antoni Kuczyński, zbiory Joanny i Jacka Bernasińskich oraz Bożeny Laskiewicz, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Czerwiec 1915, Kraków. Stanisława Strumińska z domu Satara z dziećmi Władysławą, Marianem i Tadeuszem oraz nianią. Fot. NN, zbiory Joanny i Jacka Bernasińskich oraz Bożeny Laskiewicz, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1922, Lwów, Polska. Dziadkowie i matka Jacka Bernasińskiego - Wisława Darłak. Fot. NN, zbiory Joanny i Jacka Bernasińskich, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1916, woj. poznańskie. Kazimiera Stachowska, babka Andrzeja Boruckiego. Fot. NN, zbiory Andrzeja Boruckiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Ok.1906, Poznań, Prowincja Poznańska, Cesarstwo Niemieckie. Bracia Boruccy: Czesław, Józefat, Wiktor. Fot. Alois Sikorski, zbiory Andrzeja Boruckiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Ok. 1900, brak miejsca. Matka Antoniego Zaremby, ojca Zofii Rity Zaremby. Fot. NN, zbiory Zofii Rity Zaremby, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Lata 30., brak miejsca. Wanda Zaremba, matka Zofii Rity Zaremby. Fot. NN, zbiory Zofii Rity Zaremby, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Przed 1913, Warszawa, Cesarstwo Rosyjskie. Włodzimierz Olizar, dziadek Michała Olizara. Żył w latach 1870-1913. Pochowany w rodzinnym grobie w Korostyszewie. Fot. Leonhard Kowalski, zbiory Michała Olizara, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Początek XX wieku, Warszawa, Cesarstwo Rosyjskie. Urszula Andrychiewicz (po mężu Olizar), babcia Michała Olizara. Fot. Leonhard Kowalski, zbiory Michała Olizara, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Ok.1910, Żytomierz, gubernia wołyńska, Cesarstwo Rosyjskie. Bohdan (ojciec Michała Olizara), Celina oraz Krystyna (w środku) Olizar. Fot. C. Korycki, zbiory Michała Olizara, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Ok.1910, Żytomierz, gubernia wołyńska, Cesarstwo Rosyjskie, Rodzeństwo Bohdan (ojciec Michała Olizara), Celina oraz Krystyna Olizar (od lewej). Fot. C. Korycki, zbiory Michała Olizara, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Ok.1911, Żytomierz, gubernia wołyńska, Cesarstwo Rosyjskie. Marcela Odrowąż-Pieniążek z wnukami: Bohdanem (ojcem Michała Olizara), Krystyną, Celiną (na dole) i Władysławem (w środku) Olizar. Fot. C. Korycki, zbiory Michała Olizara, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Początek XX wieku, brak miejsca. Urszula Andrychiewicz (po mężu Olizar), babcia Michała Olizara. Fot. Leonhard Kowalski, zbiory Michała Olizara, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Początek XX w., Stanisławów, Polska pod zaborem austriackim. Anna Golis, z domu Styczeń, babcia Leszka Kota. Fot. NN, zbiory Leszka Kota, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1934, Sosnowiec, Polska. Koleżanka Wiktorii Konop, matki Ryszarda Konopa. Fot. NN, zbiory Ryszarda Konopa, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Lata 20., Polska. Fotografia pamiątkowa z pierwszej komunii świętej. Fot. NN, zbiory Ryszarda Konopa, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1937, Sosnowiec, Polska. Fotografia ślubna Stefana i Wiktorii Konop, z domu Marzec. Fot. NN, zbiory Ryszarda Konopa, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Ok.1900, Warszawa, Polska. Siostry Bolesława, Anna i Henryka Zienkowiczówny w strojach marynarskich. Na dole zdjęcia widoczna jest sygnatura Zakładu Fotograficznego. Fot. St. Bogacki, Krakowskie Przedmieście 7, Warszawa, Fundacja Ośrodka KARTA.
1
Poprzednia strona
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Następna strona
89
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej