Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
atelier fotograficzne
Znalezionych wyników:
2215
Ok. 1931, Warszawa, Polska. Portret Wojciecha Krukowskiego, dziadka Wacławy Jefrenienko z domu Krukowskiej. Fotografia wykonana w atelier fotograficznym "Bernardi" w Warszawie. W prawym dolnym rogu wytłoczony napis "Bernardi, Varsovie". Na odwrocie list o treści "Drogim Dzieciom - przy nadchodzących świętach ślą najserdeczniejsze życzenia, spełnienia wszelkich marzeń - Rodzice. Varszawa, dn. 22-XII-31r." Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Wacława Jefrenienko w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1920).
Ok. 1900, Seifhennersdorf, cesarstwo Niemieckie. Fotografia rodzinna wykonana w atelier fotograficznym "E. W. Matthias" w Seifhennersdorfie. Fot. E. W. Matthias, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maria Magalińska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2097).
Ok. 1914, Ryga, Cesarstwo Rosyjskie. Stanisław Surdeko, ojciec Walerii Kolorowej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Waleria Korolowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0790).
21.03.1938, Rzeżyca, Łotwa. Witolda Ławrywowa, koleżanka Walerii Korolowej. Fot. Berzins-Jersovs, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Waleria Korolowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0790).
Przed 1939, Republika Łotewska. Zdjęcie rodzinne ze zbiorów Bogumiły Duchowskiej (z d. Wróblewskiej). Na odbitce w prawym dolnym rogu napis "E. Kalnins. Foto-Stud", poniżej nieczytelny adres. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Bogumiła Dmuchowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0801).
Początek XX wieku, Słonim, zabór rosyjski. Portret Niny i Pelagii Krawczenko, sióstr ojca Czesławy Parnickiej z domu Krawczenko. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Czesława Parnicka w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1918).
Pocz. XX wieku, Kołomyja, woj. stanisławowskie, zabór austriacki. Rewers odbitki fotograficznej o sygn. AHM_PnW_2494_0002_0046a wykonanej w atelier fotograficznym "Maryla" w Kołomyi. Widoczny napis: "Maryla atelier artystyczno-fotograficzne W. Drożniewicza artys. malarza, Kołomyja, obok C.K. Poczty, powiększenia i portrerty olejne pastelowe z każdej fotografii". Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Stanisław Baraniuk w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2494).
Ok. 1910, Lwów, Galicja. Rewers odbitki fotograficznej wykonanej w Zakładzie Artystyczno-Fotograficznym "E. Trzemeski" we Lwowie. Poniżej widnieje adres: Lwów, ulica Trzeciego Maja l. 5, Filia ul. Łyczakowska l. 9. U dołu napisy "Płyty przechowują się" i "Naśladownictwo zastrzeżone". Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Bogusława Bryła-Czerna w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0466).
1918-1920, brak miejsca. Antonina Zwołyńska (z lewej), matka Janiny Szumiło, z matką (Duchowska) i siostrą Zofią Czerek. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Janina Szumiłło w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0419).
Przed 1914, Kowno, zabór rosyjski. Portret kobiety wykonany w atelier fotograficznym A. Kluczyński. Fot. Kluczyński A., zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Janina Szumiłło w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0419).
Połowa XIX wieku, Kamieniec Podolski, zabór rosyjski. Fotografia rodziny Hillichów. 1. z prawej siedzi Maria Hillich, babcia Haliny Wiśniewskiej. Zdjęcie wykonane w atelier fotograficznym "A. Hengel" w Kamieńcu Podolskim. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Wiśniewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0766).
Pocz. XX w., brak miejsca. Zdjęcie pozowane. Na łodzi napis w języku rosyjskim: "Rusałka". Fotografia z rodzinnego archiwum Reginy Gutauskiene. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Regina Gutauskiene w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1224).
Pocz. XX w., brak miejsca. Portret kobiety w stroju ludowym z gitarą w dłoni. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Regina Gutauskiene w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1224).
Przed 1939, brak miejsca. Portret kobiety z dzieckiem. Fotografia ze zbiorów prywatnych Tamary Abramowicz. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Tamara Abramowicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1452).
1913, Łódź, zabór rosyjski. Portret Weroniki Siemienik, matki Władysławy Siemienik. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Władysława Siemienik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1940).
1900-1914, Stryj, zabór austriacki. Portret mężczyzny. Fotografia wykonana w atelier fotograficznym J. Petryk. Fot. Jan Petryk, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Czesława Chłopek w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_321).
1931, woj. nowogródzkie, Polska. Portret ślubny rodziców Oktawii Pietuchowskiej, Antoniny (z d. Bułat) i Konstantego Zajko. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Oktawia Pietuchowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0375).
Pocz. XX w., brak miejsca. Portret dziecka. Fotografia z rodzinnego archiwum Reginy Gutauskiene z domu Klimańskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Regina Gutauskiene w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1224).
Początek XX wieku, brak miejsca. Rewers odbitki fotograficznej o sygnaturze AHM_PnW_1329_0002_0004a: Jacek Macur, ojciec Katarzyny Duniec w rosyjskim mundurze. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Katarzyna Duniec w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1329).
1959. Postawy, Białoruska SRR, ZSRR. Jan Litwinowicz (w środku), mąż Berty Litwinowicz, wraz z kolegami. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Berta Litwinowicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1348).
Przed 1939, brak miejsca. Portret mężczyzny. Fotografia z archiwum rodzinnego Teresy Muchiny. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Teresa Muchina w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1451).
Przed 1939, brak miejsca. Grupa osób podczas spaceru. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Jadwiga Zadorowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Lata 20., brak miejsca. Fotografia rodzinna ze zbiorów Anatolego Gałgana. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Anatoli Gałgan w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1079).
Przed 1939, Janciai, Republika Litewska. Portret grupowy wykonany prawdopodobnie w atelier fotograficznym "Foto Ada" w Janciai. 2. z prawej Wacław Mikulski. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Wacław Mikulski w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1255).
Przed 1939, brak miejsca. Fotografia rodzinna. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Irena Orłowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1432).
1
Poprzednia strona
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Następna strona
89
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej