Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
atelier fotograficzne
Znalezionych wyników:
2215
I poł. XX w., Petersburg, Imperium Rosyjskie. Portret Gabryela Seweryna wykonany w atelier fotograficznym "M. de Bielavsky" w Petersburgu. Fot. M. de Bielavsky, zbiory Ośrodka KARTA, przekazała Danuta Tyszyńska-Kownacka.
Lata 80. XIX w., Ryga, Imperium Rosyjskie. Portret Konstantego Seweryna w mundurze oficera sztabowego armii carskiej. Zdjęcie wykonane w atelier fotograficznym "J. Manteuffel" w Rydze. Fot. W. von Malinowski, zbiory Ośrodka KARTA, przekazała Danuta Tyszyńska-Kownacka.
Ok. 1914, Imperium Rosyjskie. Oficer armii carskiej Adam Rodziewicz. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, przekazała Danuta Tyszyńska-Kownacka.
Ok. 1902, Mińsk, Imperium Rosyjskie. Portret Marii Żórawskiej wykonany w atelier fotograficznym "M. Nappelbaum" w Mińsku. Fot. M. Nappelbaum, zbiory Ośrodka KARTA, przekazała Danuta Tyszyńska-Kownacka.
1921, Warszawa, Polska. Jadwiga Żórawska z Jarosławem Tyszyńskim w "Ziemiańskiej" przy ul. Mazowieckiej w Warszawie. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, przekazała Danuta Tyszyńska-Kownacka.
Ok. 1900, Mińsk, Imperium Rosyjskie. Portret Ludwika Mikucia wykonany w atelier fotograficznym "M. Nappelbaum" w Mińsku. Fot. M. Nappelbaum, zbiory Ośrodka KARTA, przekazała Danuta Tyszyńska-Kownacka.
II poł. XIX w., Nieśwież, zabór rosyjski. Portret braci - Kazimierza (Kazia) i Witolda (Witka) Mikuciów wykonany w atelier fotograficznym "Sz. Kapłun" w Nieświeżu. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, przekazała Danuta Tyszyńska-Kownacka.
Ok. 1900, Petersburg, Imperium Rosyjskie. Portret Karola Demidowicza wykonany w atelier fotograficznym "M. Bielavsky" w Petersburgu. Fot. M. Bielavsky, zbiory Ośrodka KARTA, przekazała Danuta Tyszyńska-Kownacka.
Lata 30., Buenos Aires, Argentyna. Adela Kozłowski w atelier fotograficznym. Fot. NN, zbiory Adeli Kozlowski i Eugeniusza Zacharko, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Brak daty, brak miejsca. Dzieci w atelier fotograficznym. Fot. NN, zbiory Enrique Koprowskiego, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
20.04.1912, Warszawa, Królestwo Polskie. Irena Gąska z ojcem Fajbusiem Gąską w atelier fotograficznym. Fot. Stanisław Drzewiński (ul. Marszałkowska w Warszawie), zbiory Reginy Gaski, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Około 1913, Warszawa, Królestwo Polskie. Irena Gąska z kuzynem w atelier fotograficznym. Fot. NN, zbiory Reginy Gaski, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
1918-1920, Lwów. Czterej żołnierze Legionów - po lewej stronie stoi Ludwik Krynicki. Na dole zdjęcia, po prawej stronie widoczna jest sygnatura lwowskiego zakładu fotograficznego. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, kolekcję zdjęć przekazał Mirosław Krynicki
1880-1889, Kraków-Wesoła, Austro-Węgry. Portret K. Trzecieskiej w czarnej sukni i z upiętym warkoczem. Fot. Walery Rzewuski, zbiory Ośrodka KARTA, Pogotowie Archiwalne [PAF_002], udostępnił Kazimierz Dorant
1890-1900, Kraków, Austro-Węgry. Portret dwóch młodych kobiet w strojach regionalnych, jedna siedzi druga stoi i trzyma w ręku wypchanego ptaka. Fot. Juliusz Mien i Józef Sebald, zbiory Ośrodka KARTA, Pogotowie Archiwalne [PAF_002], udostępnił Kazimierz Dorant
1867-1893, Kraków, Austro-Węgry. Portret T. Meysnera. Fot. Awit Szubert, zbiory Ośrodka KARTA, Pogotowie Archiwalne [PAF_002], udostępnił Kazimierz Dorant
2.08.1903, Kraków, Austro-Węgry. Portret Maryny Walter ubranej w białą pelerynę z kapturem trzymającej w ręku klatkę z wypchanym ptakiem. Fot. Awit Szubert, zbiory Ośrodka KARTA, Pogotowie Archiwalne [PAF_002], udostępnił Kazimierz Dorant
Czerwiec 1915, Kraków. Stanisława Strumińska z domu Satara z dziećmi Władysławą, Marianem i Tadeuszem oraz nianią. Fot. NN, zbiory Joanny i Jacka Bernasińskich oraz Bożeny Laskiewicz, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Ok.1910, Żytomierz, gubernia wołyńska, Cesarstwo Rosyjskie. Bohdan (ojciec Michała Olizara), Celina oraz Krystyna (w środku) Olizar. Fot. C. Korycki, zbiory Michała Olizara, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Początek XX wieku, brak miejsca. Urszula Andrychiewicz (po mężu Olizar), babcia Michała Olizara. Fot. Leonhard Kowalski, zbiory Michała Olizara, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Lata 20., Polska. Fotografia pamiątkowa z pierwszej komunii świętej. Fot. NN, zbiory Ryszarda Konopa, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Przed 1939, Polska Ojciec Ireny Godyń (z domu Juchniewicz). Fot. NN, udostępniła Irena Godyń, zbiory Ośrodka KARTA
Przed 1918, Warszawa. Felicjan Gorzecki (z prawej) z synem Stanisławem i jego żoną Sabiną oraz wnukami: Krystyną i Leonardem. Fot. Władysław Ryffert i Spółka, udostępniła Tuliola Tybulewicz, zbiory Ośrodka KARTA
Lata 30., Buenos Aires, Argentyna. Adela Kozłowski w atelier fotograficznym. Fot. NN, zbiory Adeli Kozlowski i Eugeniusza Zacharko, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 20., Polska. Salomon Jose Gąska w atelier fotograficznym. Fot. J. Domb, Moderne Płock-Gostynin, zbiory Reginy Gaski, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
1
Poprzednia strona
73
74
75
76
77
78
79
80
81
Następna strona
89
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej