Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
dzieci
Znalezionych wyników:
7921
Pierwsza dekada XXI wieku, Postawy, Białoruś. Zdjęcie rodzinne. 2. od lewej stoi Berta Litwinowicz, obok niej Jan Litwinowicz (mąż). Siedzi 1. od lewej Awin (ciotka Berty Litwinowicz). Fotografia wykonana przed blokiem, w którym mieszkała ciotka Awin. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Berta Litwinowicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1348).
Przed 1939, brak miejsca. Zdjęcie rodzinne pochodzące ze zbiorów Anny Bogowicz. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Anna Bogowicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1399).
23.08.1953, Czerniowce, Ukraińska SRR, ZSRR. Rewers odbitki fotograficznej o sygnaturze AHM_PnW_0752_0002_0020a: Leopold Kałakajło z żoną i synem. Fotografia z rodzinnego archiwum Leopolda Kałakajło. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Leopold Kałakajło w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_ 0752).
Lata 60., obwód zakarpacki, Ukraińska SRR, ZSRR. Rodzina Czesławy Tyski (z d. Debopre). Od lewej: siostra męża Anna, teściowa, teść oraz siostra męża Helena (pierwsza z prawej). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Czesława Tyska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0728).
Brak daty, brak miejsca. Grupa osób przed domem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Teresa Muchina w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1451).
Lata 40., Taix koło Cagnac les Mines, Francja. Rozalia Dylewicz (potem Andraikeniene) z ojcem Franciszkiem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Rozalia Andraikeniene w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2408).
Październik 1938, Warszawa, Polska. Płomyk: tygodnik dla dzieci i młodzieży. Okładka. Zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Władysław Uchnalewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1922).
Lata 30., pow. brasławski, woj. wileńskie, Polska. Dzieci przystępujące do I Komunii Świętej. 2. z prawej prawdopodobnie Jadwiga Linkiel. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią udostępniła Jadwiga Linkiel w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2475).
Lata 50., Kołomyja, Ukraińska SRR, ZSRR. Fotografia rodzinna. Józefa Patkowska (w środku) z mężem i dziećmi. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Józefa Patkowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2500).
2. poł. lat 20. XX wieku, Słobódka, woj. wileńskie, Polska. Pierwsza komunia święta Moniki Kużel (Szłabun). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Monika Szłabun w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0387).
Ok. 1910, okolice Mozyrza, zabór royjski, Cesarstwo Rosyjskie. Rodzina Czarneckich. Rozalia (1. z lewej) i Jan (1. z prawej) Czarneccy, dziadkowie ze strony ojca Mainy Szmargun, z dziećmi. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maina Szmargun w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1317).
1955-1957, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Ceremonia pogrzebowa jednego z zesłańców. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Lata 30., Kaczyka, Rumunia. Fotografia I klasy szkoły podstawowej. Pierwszy rząd, 2. z prawej Angela Horejczuk z d. Kożukar, w środku siedzi – nauczyciel o nazwisku Miruż. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Angela Horejczuk w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2398).
Lata 20., brak miejsca. Rodzina w ogrodzie. Fotografia z archiwum rodzinnego Ziny Seszczuk. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Zina Seszczuk w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1524).
Lata 50., ZSRR. Kobieta z dziećmi, prawdopodobnie Zofia Hurko. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Zofia Hurko w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1864).
Ok. 1932, Borysław, Polska. Pierwsza komunia święta Eleonory Grzybowskiej (2 rząd, 5. z lewej). Nauczyciel – p. Wroński, ksiądz – Fidysz. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Eleonora Grzybowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2006).
Brak daty, ZSRR. Od lewej: Jan Kuchta, Józefa Kuchta z mężem Stanisławem i dziećmi - Ireną (na rękach) i Józefem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Józefa Kuchta w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1856).
1955, Krysowice, ZSRR. Józefa Kuchta z mężem Stanisławem i synem Józefem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Józefa Kuchta w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1856).
1946, Dyneburg, Łotewska SRR, ZSRR. Uczniowie szkoły polskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Weronika Kurszyc w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1151).
Po 1939, brak miejsca. Grupa dzieci w towarzystwie księży. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Wysocka w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1297).
Przed 1939, Nowogródek, Polska. Rynek. Na rowerze siedzi Antonina Bułat, matka Oktawii Pietuchowskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Oktawia Pietuchowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0375).
Przed 1939, brak miejsca. Zdjęcie grupowe z księżmi. Fotografia z rodzinnego archiwum Anny Hryńczuk z domu Guły. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Anna Hryńczuk w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0834).
Ok. 1900, Rosja. Fotografia kobiet wykonana w atelier fotograficznym. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Zina Zielińska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Lata 40./50., brak miejsca. Grupa mieszkańców podczas uroczystości religijnej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maria Witwicka w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0982).
Przełom lat. 50. i 60., Tarnopol, Ukraińska SRR, ZSRR. Współpracownicy Danuty Turkiewicz w czasie pochodu pierwszomajowego. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Danuta Turkiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1514).
1
Poprzednia strona
242
243
244
245
246
247
248
249
250
Następna strona
317
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej