Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
ii rzeczpospolita
Znalezionych wyników:
12931
Przed 1939, Tarnopol (?), woj. tarnopolskie, Polska. Portret trzech mężczyzn z psem. Fotografia z rodzinnego archiwum Stanisławy Dąbrowskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Stanisława Dąbrowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1515).
Lata 30., brak miejsca. Ślub osób z rodziny Czesława Derenia, męża Haliny Terleckiej-Dereń. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Terlecka-Dereń w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1516).
1931, Terespol, Polska. Maria i Stanisław Terleccy z córką Marią. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Terlecka-Dereń w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1516).
1936, Wołma, woj. nowogródzkie, Polska. Portret grupowy. Wanda Kot z domu Lamako 2. z prawej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Krystyna Wanda Kot w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1761).
Przed 1939, brak miejsca. Grupa dzieci przy stole. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Janina Leszczyńska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1764).
1934, Brzeżany, Polska. Świadectwo szkolne Eugeni Kuleby (Krawczuk). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Genowefa Kuleba-Krawczuk w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1866).
1938, brak miejsca. Fragment "Posłańca Serca Jezusowego", najstarszego miesięcznika katolickiego w Polsce. Zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Władysław Uchnalewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1922).
Marzec-kwiecień 1933, Kraków, Polska. „Hostja” - Dwumiesięcznik Poświęcony Szerzeniu Ruchu Eucharystycznego Wśród Młodzieży Szkolnej. Zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Władysław Uchnalewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1922).
Lata 20., Słonim, woj. nowogródzkie, Polska. Portret Tamary Danik, córki Zofii Danik. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią udostępniła Helena Pietrakowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1960).
Lata 30., Kołomyja, woj. stanisławowskie, Polska. Grupa kobiet. 1. z lewej prawdopodobnie Józefa Patkowska. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Józefa Patkowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2500).
1935, Grudziądz, Polska. Fotografia grupowa oficerów kursu dowódców szwadronów organizowanego w Centrum Wyszkolenia Kawalerii. Józef Bokota, ojciec Stanisława Bokoty, siedzi 2. z prawej w pierwszym rzędzie, odznaczony Orderem Wojennym Virtuti Militari kl. V, Krzyżem Walecznych. W środku siedzi oficer dyplomowany kawalerii w stopniu podpułkownika, odznaczony Orderem Virtuti Militari, Krzyżem Niepodległości oraz Krzyżem Walecznych z dwoma okuciami i honorową odznaką za rany. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Stanisław Bokota w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2517).
29.11.1938, Gaje Wielkie k. Tarnopola, Polska. Karta kontroli gospodarczego przemiału zboża należąca do Józefa Krzywego. Zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Jan Czekalski w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
7.07.1926, Barycz k. Końskich, Polska. Żołnierze I Batalionu 27 pułku piechoty. Obóz ćwiczebny. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Anna Wołkowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie"
7.07.1926, Barycz k. Końskich, Polska. Rewers odbitki fotograficznej o sygnaturze AHM_PnW_3461_0013_0003a: Adnotacja: Pamiątka z dnia pobytu w O. C. Baryczu. Obóz ćwiczebny. Pieczęć: Dowództwo I Baonu 27 pułku piechoty. Zdjęcie wykonane przez: Fotografia Artystyczna F. Mankiewicza i A. Borowca w Końskich. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Anna Wołkowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Przed 1939, brak miejsca. Portret mężczyzny. Fotografia z archiwum rodzinnego Zofii Zalewskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Zofia Zalewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Przed 1939, brak miejsca. Portret mężczyzny. Fotografia z archiwum rodzinnego Zofii Zalewskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Zofia Zalewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1936, Pińsk, woj. poleskie, Polska. Szymon Kolbus z żoną Marią i córką Reginą. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Regina Kołb w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0716).
Ok. 1938, Lwów, Polska. Krystyna Angielska z bratem Czesławem przy ul. Piotra Miecznika 19 (ob. ul. Kaukaska 19). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Krystyna Angielska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0507).
Ok. 1938, Malewo, woj. nowogródzkie, Polska. Teatrzyk szkolny. Bronisława Gniećko z domu Posadzka siedzi w 1. rzędzie po prawej stronie. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Bronisława Gniećko w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0739).
1939, Lwów, Polska. Krystyna Angielska z bratem Czesławem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Krystyna Angielska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0507).
Przed 1939, Nowogródek, Polska. Grupa kobiet. 1. z prawej Antonina Bułat, matka Oktawii Pietuchowskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Oktawia Pietuchowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0375).
Przed 1939, brak miejsca. Kurs kroju i szycia. 4. od lewej w 3. rzędzie siedzi Kazimiera Wiśniewska z domu Hillich, matka Haliny Wiśniewskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Wiśniewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0766).
1931-1932, Lwów, Polska. Maria Bryła (z d. Mołodowa) z mężem Włodzimierzem Bryłą, rodzice Bogusławy Bryły-Czerny, w mieszkaniu przy ul. Kętrzyńskiego we Lwowie. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Bogusława Bryła-Czerna w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0466).
Lata 20., brak miejsca. Jadwiga Dalecka z domu Naruszewicz, matka Reginy Syrycy z domu Daleckiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Regina Syryca w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0811).
1932, Tarnopol, Polska. Stefania Dereń, teściowa Haliny Terleckiej-Dereń, na spacerze z koleżankami na ulicy Mickiewicza. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Terlecka-Dereń w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1516).
1
Poprzednia strona
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Następna strona
518
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej