Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
kobieta
Znalezionych wyników:
10073
Lata 50., Czkałowo, Kazachska SRR, ZSRR. Siostra mamy Haliny Szymczyszyny, Wicia Gorlicka. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Szymczyszyna w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2277).
Pocz. XX wieku, brak miejsca. Portret kobiety. Prawdopodobnie matka Marceliny Dungjak, Józefa Palińska (z d. Bohak). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Marcelina Dungjak w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2381).
Lata 40., Kołomyja, Ukraińska SRR, ZSRR. Józefa Patkowska (1. z prawej) z rodziną. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Józefa Patkowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2500).
1959, Lida, Białoruska SRR, ZSRR. Genowefa Żytowt (z lewej) z ciotką. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Genowefa Żytowt w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2566).
1955, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Więźniarki łagrów. Od lewej: Janina Muszyńska (z domu Zuba), NN, Wanda Kozłowska, Halina Kowalska. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Ok. 1875, Stanisławów, Galicja. Hermina Bryła z domu Gabriel, babka Bogusławy Bryły-Czerny. Fotografia została wykonana w zakładzie fotograficznym "Józef Biernad" w Stanisławowie. U dołu napis "Józef Biernad, Stanisławów, ul. Lipowa 83". Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Bogusława Bryła-Czerna w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0466).
Po 1936, Kazachska SRR, ZSRR. Maria Kubernicka (ojca siostry córka) z synem i dwiema córkami (dziecko na kolanach sąsidki). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Rafaela Wróblewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0765).
1955-1957, Workuta, Komi, ASRR, ZSRR. Na stacji kolejowej. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Lata 30., Lwów, Polska. Julianna Angielska z domu Górna (po prawej), matka Krystyny Angielskiej, z ciocią Węgrzynowiczową. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Krystyna Angielska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0507).
1955-1956, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Wycieczka Polaków przebywających na zesłaniu. Na zdjęciu Czesława Cydzik (z domu Hnatów). W tle widoczne rzeka Workuta, zabudowania łagrów i kopalń, hałdy kopalniane. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1920-1939, Pińsk, Polska. Kobiety z dziećmi. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Albina Smołko w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0753).
3.11.1934, Łyntupy, pow. święciański, Polska. Portret Bronisławy Kopel. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Czesław Żótkiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0943).
1969, ZSRR. Portret Walentyny Długiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Walentyna Długa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1024).
Po 1945, Moskwa, ZSRR. Portret kobiety i mężczyzny na Placu Czerwonym. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Anatoli Gałgan w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1079).
1990, Głębokie (okolice), Białoruska SRR, ZSRR. Wincentyna Kobzik przed swoim letnim domem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnili Wincentyna i Jan Kobzikowie w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1345).
Ok. 1900, brak miejsca. Portret kobiety z rodzinnego archiwum Anny Bogowicz. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Anna Bogowicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1399).
Przed 1939, brak miejsca. Portret kobiety z futrzanym kołnierzem. Fotografia ze zbiorów Anny Bogowicz. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Anna Bogowicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1399).
Lata 20., brak miejsca. Portret kobiety pochodzący z rodzinnego archiwum Anny Bogowicz. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Anna Bogowicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1399).
Przed 1939, brak miejsca. Kobieta wśród słoneczników. Fotografia z rodzinnego archiwum Felicji Błaszkiewicz. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Felicja Błaszkiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1447).
Lata 50., Mozyrz, Białoruska SRR, ZSRR. Portret Tamary Abramowicz z d. Kozłowskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Tamara Abramowicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1452).
Ok. 1900, Wilno, Cesarstwo Rosyjskie. Bronisława i Mieczysław (1. z prawej) Pankiewiczowie, dziadkowie Izabeli Mickiewicz. Fotografia wykonana w atelier fotograficznym "Aleksander Strauss". Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Izabela Mickiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1672).
Lata 30., brak miejsca. Potrtret kobiety. Fotografia z rodzinnego archiwum Janiny Leszczyńskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Janina Leszczyńska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1764).
Po 1945, brak miejsca. Grupa kobiet w strojach zimowych. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Janina Leszczyńska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1764).
Brak daty, brak miejsca. Portret kobiety i mężczyzny. Fotografia ze zbioru prywatnego Ludwiki Januszkiewicz. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Ludwika Januszkiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2094).
Lata 20., Brzeżany, woj. tarnopolskie, Polska. Fotografia rodzinna nad stawem w Brzeżanach. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maria Magalińska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2097).
1
Poprzednia strona
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Następna strona
403
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej