Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
rodzeństwo
Znalezionych wyników:
173
Ok. 1900., brak miejsca. Portret dzieci Narcyza i Marii Hillich. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Wiśniewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0766).
Początek XX wieku, brak miejsca. Portret dzieci. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maria Magalińska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2097).
Ok. 1925, Zarzecze, Ukraińska SRR, ZSRR. Franciszka Wojciechowska (1. z lewej), matka Jadwigi Sołowej z d. Wojciechowskiej, z bratem Adolfem i siostrą Emilią. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Jadwiga Sołowej w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0774).
Lata 40., Janowszczyzna k/Iwieńca, Białoruska SRR, ZSRR. Dzieci siostry Walerego Juchniewicza - Janiny Popławskiej. Od lewej: Henryk, Stanisław, Leonarda. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Weronika Juchniewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1426).
Przed 1939, brak miejsca. Zdjęcie rodzinne pochodzące ze zbiorów Anny Bogowicz. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Anna Bogowicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1399).
1938, Rzeżyca, Łotwa. Waleria Korolowa z najmłodszym bratem Aleksandrem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Waleria Korolowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0790).
1951, Styrcza, Mołdawska SRR, ZSRR. Od prawej: Katarzyna (przyszła żona Karola Kotulewicza) i Jan (brat bliźniak Katarzyny) Jabłońscy. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Karol Kotulewiczw ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2300).
Lata 40./50., brak miejsca. Portret kobiet. Aldona Karol (1. z prawej) i jej dwie siostry, Bronisława i Wiktoria. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Aldona Karol w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0351).
Lata 30., Republika Łotewska. Rodzina Natalii Czaman z domu Erastowej. Od prawej siedzą: Stanisław Czaman z żoną Natalią, Zinajda Erastowa - matka Natalii z wnuczką i Lidia Erastow - siostra Natalii, stoi - Eugenia Erastow, druga siostra Natalii. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Stanisław Czaman w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1155).
1950, Miejszty, Białoruska SRR, ZSRR. Od lewej: Józef (brat Weroniki Bancarewicz), Weronika Bancarewicz, Janek (kuzyn Weroniki Bancarewicz) Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Weronika Kwacz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1292).
1920, Rzeżyca, Łotwa. Mieczysław (z prawej) i Henryk Surdeko (z lewej), bracia Walerii Surdeko (Korolowej). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Waleria Korolowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0790).
Lata 20., Charków, Ukraińska SRR. Córki W. Szczepanowskiego (kuzynki Walerii Korolowej). Fot. Krasnaja, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Waleria Korolowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0790).
Przed 1939, brak miejsca. Portret dzieci. 1. z prawej matka Ireny Czubatej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Irena Czubata w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1409).
1915, Radom, Imperium Rosyjskie. Rodzeństwo ojca Elżbiety Dołęgi-Wrzosek - Romana Dołęgi-Wrzoska. Od lewej Kazimiera, Roman, Edward oraz Helena. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Elżbieta Dołęga-Wrzosek w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0887).
Lata 50., Pińsk, Białoruska SRR, ZSRR. Portret sióstr. Barbara (z lewej) i Urszula Szymańskie. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Urszula Szymańska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1025).
Lata 30., Krasław, Republika Łotewska. Portret Józefa Tymachowicza i jego siostry. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Józef Tymachowicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0872).
1939, Wołkowszczyzna, pow. nieświeski, woj. nowogródzkie, Polska. Anatol Żołnierkiewicz (w środku) z dwoma młodszymi braćmi. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Anatol Żołnierkiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0879).
Lata 50., Pińsk, Białoruska SRR, ZSRR. Portret sióstr. Barbara (z lewej) i Urszula Szymańskie. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Urszula Szymańska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1025).
1930, Zaleszczyki, woj. tarnopolskie, Polska. Rodzeństwo Zappe na wakacjach. W pierwszym rzędzie od prawej: Jadwiga, Maria, Barbara Zappe. W drugim rzędzie od prawej: Irena, Jan, Stanisław. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniły Irena i Jadwiga Zappe w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0493).
Lata 30., Baranowicze, woj. nowogródzkie, Polska. Adolfina Raszewska z bratem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Adolfina Raszewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0874).
Lata 30., Tarnopol, Polska. Ulica Mickiewicza. Koleżanki z sąsiedztwa Danuty Turkiewicz – Danka (wyższa) i Iwonka (z tyłu matka i dwaj bracia dziewczynek) w trakcie spaceru. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Danuta Turkiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1514).
Początek XX wieku, Iwieniec, zabór rosyjski. Ludwik Żylewicz z braćmi w mundurach armii carskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Romualda Pietraszkiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1199).
Lata 20., Krasław, Republika Łotewska. Natalia Erastowa, przyszła żona Stanisława Czamana (po lewej), z siostrą Niną w strojach ludowych. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Stanisław Czaman w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1155).
Ok. 1920, Słonim, woj. nowogródzkie, Polska. Leokadia Woronko (pośrodku) z braćmi. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Leokadia Woronko w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1941).
Ok. 1939, Łotwa. Bracia Stanisław (z prawej) i Józef Czamanowie. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Stanisław Czaman w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1155).
Poprzednia strona
1
2
3
4
5
6
7
Następna strona
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej