Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
psz na zachodzie
Znalezionych wyników:
1625
Ok. 1944, Wielka Brytania. Bohdan Olizar, ojciec Michała Olizara. Fot. NN, zbiory Michała Olizara, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Ok. 1943, Perth, Szkocja, Wielka Brytania. Pakowanie paczek dla polskich dzieci, które opuściły Związek Radziecki wraz z armią Andersa. 1. z lewej Bohdan Olizar, ojciec Michała Olizara, 1. z prawej jego późniejsza żona Izabela. Fot. NN, zbiory Michała Olizara, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Ok.1944, brak miejsca. Podporucznik Bohdan Olizar z 1. Dywizji Pancernej, ojciec Michała Olizara. Fot. NN, zbiory Michała Olizara, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Ok. 1943, Perth, Szkocja, Wielka Brytania. Pakowanie paczek dla polskich dzieci, które opuściły Związek Radziecki wraz z armią Andersa. 2. z prawej Bohdan Olizar, ojciec Michała Olizara, w środku jego przyszła żona Izabela. Fot. NN, zbiory Michała Olizara, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Ok. 1943, Dundee, Szkocja, Wielka Brytania. Grupa mężczyzn, w tym żołnierze 1. Dywizji Pancernej. 1. z lewej Kazimierz Sabbat, późniejszy Prezydent RP na Uchodźstwie, 1. z prawej porucznik Bohdan Olizar, ojciec Michała Olizara, powyżej Władysław Wencel. Fot. NN, zbiory Michała Olizara, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Ok. 1943-1944, Dundee, Szkocja, Wielka Brytania. Zjazd harcerski. Z przodu 2. z lewej stoi Bohdan Olizar, ojciec Michała Olizara, 7. z lewej Izabela, żona Bohdana Olizara. Fot. NN, zbiory Michała Olizara, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Ok.1943, Szkocja, Wielka Brytania. 1. z prawej Bohdan Olizar, ojciec Michała Olizara. Fot. NN, zbiory Michała Olizara, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1942 lub 1943, Bradford, Anglia, Wielka Brytania. Uroczystość pod pomnikiem poświęconym mieszkańcom Bradford, którzy zginęli podczas I wojny światowej. Na zdjęciu generał broni Józef Haller. Fot. NN, zbiory Michała Olizara, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1942 lub 1943, Bradford, Anglia, Wielka Brytania. Uroczystość z udziałem generała broni Józefa Hallera (na pierwszym planie z lewej). Fot. NN, zbiory Michała Olizara, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1942 lub 1943, Bradford, Anglia, Wielka Brytania. Uroczystość z udziałem generała broni Józefa Hallera (idzie z przodu). Fot. NN, zbiory Michała Olizara, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1944, Breda, Holandia. Zjazd Harcerski przy 1 Dywizji Pancernej. 2. z lewej dowódca dywizji generał brygady Stanisław Maczek. Fot. NN, zbiory Michała Olizara, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1944, Breda, Holandia. Zjazd Harcerski przy 1 Dywizji Pancernej. Przemawia Bohdan Olizar, ojciec Michała Olizara. Fot. NN, zbiory Michała Olizara, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1945, Meppen, polska strefa okupacyjna w Niemczech. Obóz harcerski instruktorski przy 1 Dywizji Pancernej. 1. na pierwszym planie podporucznik Bohdan Olizar (ojciec Michała Olizara). Fot. NN, zbiory Michała Olizara, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Lata 40., Wielka Brytania. Ochotniczki Pomocniczej Lotniczej Służby Kobiet. Fot. NN, zbiory Anieli Zychowicz, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1946-1949, Anglia, Wielka Brytania. Żołnierze 3 Dywizji Strzelców Karpackich na terenie obozu. Z lewej Ryszard Kaczorowski. Fot. NN, zbiory Karoliny i Ryszarda Kaczorowskich, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie
Ok.1945, Holandia. Generał brygady Klemens Rudnicki, dowódca 1 Dywizji Pancernej. Fot. NN, zbiory Izabeli i Andrzeja Czerniajewa, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Maj 1945, Holandia. Przegląd wojska po przejęciu 1 Dywizji Pancernej przez generała brygady Klemensa Rudnickiego (1. z lewej). Fot. NN, zbiory Izabeli i Andrzeja Czerniajewa, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Lata.40, prawdopodobnie Wielka Brytania. Generał Władysław Anders w otoczeniu polskich żołnierzy. Fot. NN, zbiory Izabeli i Andrzeja Czerniajewa, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Maj 1945, Holandia. Generał brygady Klemens Rudnicki, dowódca 1 Dywizji Pancernej, podczas uroczystości. Fot. NN, zbiory Izabeli i Andrzeja Czerniajewa, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Ok. 1945, brak miejsca. Generał brygady Klemens Rudnicki, stryj Izabeli Czerniajew, podczas przeglądu wojska. Fot. NN, zbiory Izabeli i Andrzeja Czerniajewa, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1945, Maczków (Haren), Saksonia. Przegląd żołnierzy. Z prawej idzie generał brygady Klemens Rudnicki, stryj Izabeli Czerniajew. Fot. NN, zbiory Izabeli i Andrzeja Czerniajewa, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1948, Breda, Holandia. Uroczystość upamiętniająca wyzwolenie Bredy. Generał brygady Klemens Rudnicki salutuje przed sztandarem. Fot. NN, zbiory Izabeli i Andrzeja Czerniajewa, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1948, Breda, Holandia. Uroczystość upamiętniająca wyzwolenie Bredy. Generał brygady Klemens Rudnicki salutuje przed sztandarem. Fot. NN, zbiory Izabeli i Andrzeja Czerniajewa, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Lata 40., brak miejsca Portret żołnierza Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie. Fot. NN, udostępnili Barbara i Jan Pawłowscy, zbiory Ośrodka KARTA
1945-1946, Watykan, Rzym, Włochy. Jan Pawłowski z 8 Pułku Artylerii Przeciwlotniczej na placu św. Piotra. Fot. NN, udostępnili Barbara i Jan Pawłowscy, zbiory Ośrodka KARTA
1
Poprzednia strona
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Następna strona
65
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej