Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
uchodźstwo
Znalezionych wyników:
2404
Czerwiec 1940, brak miejsca. Ewakuacja Polaków z Francji do Wielkiej Brytanii, fragment statku. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album nr 13 płk Franciszka Arciszewskiego - prezydent RP, rząd RP i WP we Francji]
Czerwiec 1940, brak miejsca. Ewakuacja Polaków z Francji do Wielkiej Brytanii, na zdjęciu statek na pełnym morzu. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album nr 13 płk Franciszka Arciszewskiego - prezydent RP, rząd RP i WP we Francji]
Czerwiec 1940, Francja. Ewakuacja Polaków z Francji do Wielkiej Brytanii, pasażerowie statku, po lewej brytyjski marynarz. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album nr 13 płk Franciszka Arciszewskiego - prezydent RP, rząd RP i WP we Francji]
1942-1948, Indie. Polscy uchodźcy w Indiach - kobieta i harcerze w towarzystwie Hindusów. [Polscy uchodźcy w 1942 roku trafili do Iranu wraz z nowoutworzonym Wojskiem Polskim pod dowództwem generała Władysława Andersa (w dwóch rzutach ewakuacyjnych z ZSRR w marcu i sierpniu). W sumie oprócz wojska dotarło tam 38 tysięcy Polaków, z czego ponad połowę stanowiły dzieci i młodzież. Około 10 tysięcy z nich trafiła potem do Indii. Główne ośrodki polskie w Indiach znajdowały się w Bombaju, Malir, Country Club i Valivade]. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album 147 - polskie osiedla w Indiach].
1942-1948, Indie. Polscy uchodźcy w Indiach. Grupa dzieci w przebraniach. [Polscy uchodźcy w 1942 roku trafili do Iranu wraz z nowoutworzonym Wojskiem Polskim pod dowództwem generała Władysława Andersa (w dwóch rzutach ewakuacyjnych z ZSRR w marcu i sierpniu). W sumie oprócz wojska dotarło tam 38 tysięcy Polaków, z czego ponad połowę stanowiły dzieci i młodzież. Około 10 tysięcy z nich trafiła potem do Indii. Główne ośrodki polskie w Indiach znajdowały się w Bombaju, Malir, Country Club i Valivade]. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album 147 - polskie osiedla w Indiach].
1943-1947, Indie. Obchody święta Konstytucji 3 maja w polskim osiedlu. Grupa osób przed budynkiem. [Polscy uchodźcy w 1942 roku trafili do Iranu wraz z nowoutworzonym Wojskiem Polskim pod dowództwem generała Władysława Andersa (w dwóch rzutach ewakuacyjnych z ZSRR w marcu i sierpniu). W sumie oprócz wojska dotarło tam 38 tysięcy Polaków, z czego ponad połowę stanowiły dzieci i młodzież. Około 10 tysięcy z nich trafiła potem do Indii. Główne ośrodki polskie w Indiach znajdowały się w Bombaju, Malir, Country Club i Valivade]. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album 147 - polskie osiedla w Indiach].
1942-1948, Indie. Grupa harcerzy na terenie polskiego osiedla. [Polscy uchodźcy w 1942 roku trafili do Iranu wraz z nowoutworzonym Wojskiem Polskim pod dowództwem generała Władysława Andersa (w dwóch rzutach ewakuacyjnych z ZSRR w marcu i sierpniu). W sumie oprócz wojska dotarło tam 38 tysięcy Polaków, z czego ponad połowę stanowiły dzieci i młodzież. Około 10 tysięcy z nich trafiła potem do Indii. Główne ośrodki polskie w Indiach znajdowały się w Bombaju, Malir, Country Club i Valivade]. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album 147 - polskie osiedla w Indiach].
1942-1948, Indie. Grupa dzieci na terenie polskiego osiedla. [Polscy uchodźcy w 1942 roku trafili do Iranu wraz z nowoutworzonym Wojskiem Polskim pod dowództwem generała Władysława Andersa (w dwóch rzutach ewakuacyjnych z ZSRR w marcu i sierpniu). W sumie oprócz wojska dotarło tam 38 tysięcy Polaków, z czego ponad połowę stanowiły dzieci i młodzież. Około 10 tysięcy z nich trafiła potem do Indii. Główne ośrodki polskie w Indiach znajdowały się w Bombaju, Malir, Country Club i Valivade]. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album 147 - polskie osiedla w Indiach].
1942-1948, Indie. Polscy uchodźcy w Indiach. Na pierwszym planie dziewczynki w strojach ludowych, w tle Hindusi. [Polscy uchodźcy w 1942 roku trafili do Iranu wraz z nowoutworzonym Wojskiem Polskim pod dowództwem generała Władysława Andersa (w dwóch rzutach ewakuacyjnych z ZSRR w marcu i sierpniu). W sumie oprócz wojska dotarło tam 38 tysięcy Polaków, z czego ponad połowę stanowiły dzieci i młodzież. Około 10 tysięcy z nich trafiła potem do Indii. Główne ośrodki polskie w Indiach znajdowały się w Bombaju, Malir, Country Club i Valivade]. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album 147 - polskie osiedla w Indiach].
1942-1948, Indie. Osiedle polskie w Indiach. Grupa osób przed budynkiem. [Polscy uchodźcy w 1942 roku trafili do Iranu wraz z nowoutworzonym Wojskiem Polskim pod dowództwem generała Władysława Andersa (w dwóch rzutach ewakuacyjnych z ZSRR w marcu i sierpniu). W sumie oprócz wojska dotarło tam 38 tysięcy Polaków, z czego ponad połowę stanowiły dzieci i młodzież. Około 10 tysięcy z nich trafiła potem do Indii. Główne ośrodki polskie w Indiach znajdowały się w Bombaju, Malir, Country Club i Valivade]. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album 147 - polskie osiedla w Indiach].
1943-1947, Indie. Obchody święta Konstytucji 3 maja w polskim osiedlu. Grupa osób przed budynkiem. [Polscy uchodźcy w 1942 roku trafili do Iranu wraz z nowoutworzonym Wojskiem Polskim pod dowództwem generała Władysława Andersa (w dwóch rzutach ewakuacyjnych z ZSRR w marcu i sierpniu). W sumie oprócz wojska dotarło tam 38 tysięcy Polaków, z czego ponad połowę stanowiły dzieci i młodzież. Około 10 tysięcy z nich trafiła potem do Indii. Główne ośrodki polskie w Indiach znajdowały się w Bombaju, Malir, Country Club i Valivade]. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album 147 - polskie osiedla w Indiach].
1943, Malir, Indie. Wizyta ministra pracy i opieki społecznej Jana Stańczyka (stoi tyłem) w obozie tymczasowym dla Polaków. [Polscy uchodźcy w 1942 roku trafili do Iranu wraz z nowoutworzonym Wojskiem Polskim pod dowództwem generała Władysława Andersa (w dwóch rzutach ewakuacyjnych z ZSRR w marcu i sierpniu). W sumie oprócz wojska dotarło tam 38 tysięcy Polaków, z czego ponad połowę stanowiły dzieci i młodzież. Około 10 tysięcy z nich trafiła potem do Indii. Główne ośrodki polskie w Indiach znajdowały się w Bombaju, Malir, Country Club i Valivade]. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album 147 - polskie osiedla w Indiach].
03.05.1943, Indie. Obchody święta Konstytucji 3 maja w polskim osiedlu. Dzieci przy haśle: "3 V 1791 - 1943. Dla Ciebie Polsko Twoje Dzieci". [Polscy uchodźcy w 1942 roku trafili do Iranu wraz z nowoutworzonym Wojskiem Polskim pod dowództwem generała Władysława Andersa (w dwóch rzutach ewakuacyjnych z ZSRR w marcu i sierpniu). W sumie oprócz wojska dotarło tam 38 tysięcy Polaków, z czego ponad połowę stanowiły dzieci i młodzież. Około 10 tysięcy z nich trafiła potem do Indii. Główne ośrodki polskie w Indiach znajdowały się w Bombaju, Malir, Country Club i Valivade]. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album 147 - polskie osiedla w Indiach].
1943, Malir, Indie. Wizyta ministra pracy i opieki społecznej Jana Stańczyka (w białym garniturze) w obozie tymczasowym dla Polaków. [Polscy uchodźcy w 1942 roku trafili do Iranu wraz z nowoutworzonym Wojskiem Polskim pod dowództwem generała Władysława Andersa (w dwóch rzutach ewakuacyjnych z ZSRR w marcu i sierpniu). W sumie oprócz wojska dotarło tam 38 tysięcy Polaków, z czego ponad połowę stanowiły dzieci i młodzież. Około 10 tysięcy z nich trafiła potem do Indii. Główne ośrodki polskie w Indiach znajdowały się w Bombaju, Malir, Country Club i Valivade]. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album 147 - polskie osiedla w Indiach].
1943-1947, Valivade, Indie. Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące im. Marii Curie-Skłodowskiej. [Osiedle stałe w Valivade zostało wybudowane wiosną 1943 roku dla polskich uchodźców (głównie dla kobiet z dziećmi), którzy trafili do Iranu wraz z nowoutworzonym Wojskiem Polskim pod dowództwem generała Władysława Andersa. Posiadało m.in. polską administrację samorządową, kościół, szkoły, teatr, sklepy, cukiernie, szpitale, straż pożarną. W latach 1943–1947 przez osiedle przeszło około pięciu tysięcy Polaków]. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album 147 - polskie osiedla w Indiach].
1943-1947, Valivade, Indie. Nabożeństwo w kościele pw. św. Andrzeja Boboli, mieszkańcy osiedla zgromadzeni wokół kościoła. [Osiedle stałe w Valivade zostało wybudowane wiosną 1943 roku dla polskich uchodźców (głównie dla kobiet z dziećmi), którzy trafili do Iranu wraz z nowoutworzonym Wojskiem Polskim pod dowództwem generała Władysława Andersa. Posiadało m.in. polską administrację samorządową, kościół, szkoły, teatr, sklepy, cukiernie, szpitale, straż pożarną. W latach 1943–1947 przez osiedle przeszło około pięciu tysięcy Polaków]. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album 147 - polskie osiedla w Indiach].
1943-1947, Valivade, Indie. Kościół pw. św. Andrzeja Boboli. [Osiedle stałe w Valivade zostało wybudowane wiosną 1943 roku dla polskich uchodźców (głównie dla kobiet z dziećmi), którzy trafili do Iranu wraz z nowoutworzonym Wojskiem Polskim pod dowództwem generała Władysława Andersa. Posiadało m.in. polską administrację samorządową, kościół, szkoły, teatr, sklepy, cukiernie, szpitale, straż pożarną. W latach 1943–1947 przez osiedle przeszło około pięciu tysięcy Polaków]. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album 147 - polskie osiedla w Indiach].
1943-1947, Valivade, Indie. Nabożeństwo w kościele pw. św. Andrzeja Boboli. [Osiedle stałe w Valivade zostało wybudowane wiosną 1943 roku dla polskich uchodźców (głównie dla kobiet z dziećmi), którzy trafili do Iranu wraz z nowoutworzonym Wojskiem Polskim pod dowództwem generała Władysława Andersa. Posiadało m.in. polską administrację samorządową, kościół, szkoły, teatr, sklepy, cukiernie, szpitale, straż pożarną. W latach 1943–1947 przez osiedle przeszło około pięciu tysięcy Polaków]. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album 147 - polskie osiedla w Indiach].
1943-1947, Valivade, Indie. Mieszkańcy osiedla i kościół pw. św. Andrzeja Boboli. [Osiedle stałe w Valivade zostało wybudowane wiosną 1943 roku dla polskich uchodźców (głównie dla kobiet z dziećmi), którzy trafili do Iranu wraz z nowoutworzonym Wojskiem Polskim pod dowództwem generała Władysława Andersa. Posiadało m.in. polską administrację samorządową, kościół, szkoły, teatr, sklepy, cukiernie, szpitale, straż pożarną. W latach 1943–1947 przez osiedle przeszło około pięciu tysięcy Polaków]. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album 147 - polskie osiedla w Indiach].
1944, Valivade, Indie. Oficjalne otwarcie polskiego osiedla, wśród gości dr Narayan Bhaskar Khare (członek Commonwealth Relations Department, Governor General`s Executive Council, siedzi 2. od lewej). [Osiedle stałe w Valivade zostało wybudowane wiosną 1943 roku dla polskich uchodźców (głównie dla kobiet z dziećmi), którzy trafili do Iranu wraz z nowoutworzonym Wojskiem Polskim pod dowództwem generała Władysława Andersa. Posiadało m.in. polską administrację samorządową, kościół, szkoły, teatr, sklepy, cukiernie, szpitale, straż pożarną. W latach 1943–1947 przez osiedle przeszło około pięciu tysięcy Polaków]. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album 147 - polskie osiedla w Indiach].
1943-1947, prawdopodobnie Valivade, Indie. Polskie osiedle w Indiach, kobiety i mężczyźni na ulicy. [Osiedle stałe w Valivade zostało wybudowane wiosną 1943 roku dla polskich uchodźców (głównie dla kobiet z dziećmi), którzy trafili do Iranu wraz z nowoutworzonym Wojskiem Polskim pod dowództwem generała Władysława Andersa. Posiadało m.in. polską administrację samorządową, kościół, szkoły, teatr, sklepy, cukiernie, szpitale, straż pożarną. W latach 1943–1947 przez osiedle przeszło około pięciu tysięcy Polaków]. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album 147 - polskie osiedla w Indiach].
1944, Valivade, Indie. Grupa osób przed budynkiem, w środku w jasnym garniturze dr Narayan Bhaskar Khare (członek Commonwealth Relations Department, Governor General`s Executive Council). Dr Khare uczestniczył w uroczystości oficjalnego otwarcia polskiego osiedla. [Osiedle stałe w Valivade zostało wybudowane wiosną 1943 roku dla polskich uchodźców (głównie dla kobiet z dziećmi), którzy trafili do Iranu wraz z nowoutworzonym Wojskiem Polskim pod dowództwem generała Władysława Andersa. Posiadało m.in. polską administrację samorządową, kościół, szkoły, teatr, sklepy, cukiernie, szpitale, straż pożarną. W latach 1943–1947 przez osiedle przeszło około pięciu tysięcy Polaków]. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album 147 - polskie osiedla w Indiach].
1944 lub 1947, Valivade, Indie. Wizyta ks. arcybiskupa dr Henryka Doeringa SJ, biskupa Poony. Arcybiskup wychodzi z kościoła po mszy świętej. [Osiedle stałe w Valivade zostało wybudowane wiosną 1943 roku dla polskich uchodźców (głównie dla kobiet z dziećmi), którzy trafili do Iranu wraz z nowoutworzonym Wojskiem Polskim pod dowództwem generała Władysława Andersa. Posiadało m.in. polską administrację samorządową, kościół, szkoły, teatr, sklepy, cukiernie, szpitale, straż pożarną. W latach 1943–1947 przez osiedle przeszło około pięciu tysięcy Polaków]. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album 147 - polskie osiedla w Indiach].
1944 lub 1947, Valivade, Indie. Wizyta ks. arcybiskupa dr Henryka Doeringa SJ, biskupa Poony. [Osiedle stałe w Valivade zostało wybudowane wiosną 1943 roku dla polskich uchodźców (głównie dla kobiet z dziećmi), którzy trafili do Iranu wraz z nowoutworzonym Wojskiem Polskim pod dowództwem generała Władysława Andersa. Posiadało m.in. polską administrację samorządową, kościół, szkoły, teatr, sklepy, cukiernie, szpitale, straż pożarną. W latach 1943–1947 przez osiedle przeszło około pięciu tysięcy Polaków]. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album 147 - polskie osiedla w Indiach].
1944 lub 1947, Valivade, Indie. Wizyta ks. arcybiskupa dr Henryka Doeringa SJ, biskupa Poony. Arcybiskup na ulicy wśród mieszkańców osiedla. [Osiedle stałe w Valivade zostało wybudowane wiosną 1943 roku dla polskich uchodźców (głównie dla kobiet z dziećmi), którzy trafili do Iranu wraz z nowoutworzonym Wojskiem Polskim pod dowództwem generała Władysława Andersa. Posiadało m.in. polską administrację samorządową, kościół, szkoły, teatr, sklepy, cukiernie, szpitale, straż pożarną. W latach 1943–1947 przez osiedle przeszło około pięciu tysięcy Polaków]. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album 147 - polskie osiedla w Indiach].
1
Poprzednia strona
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Następna strona
97
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej