Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
xx wiek
Znalezionych wyników:
1686
Początek XX wieku, brak miejsca. Fotografia z reprodukcją ryciny. Fot. NN, kolekcja Witolda Staszkiewicza, zbiory Ośrodka KARTA
1914-1918, Alpy. Grupa żołnierzy. Leopold Jankowski 4. z lewej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Dom Polski w Kaczyce w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Brak daty, brak miejsca. Portret mężczyzny. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Jan Czekalski w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
9.03.1912, Tarnopol, Austro-Węgry. Kwit na 11 koron i 60 halerzy. Opłata kosztów egzekucyjnych. Zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Jan Czekalski w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
25.08.1910, Kimpolung (Kimpulung Mołdawski), Księstwo Bukowiny, Austro-Węgry. Świadectwo czeladnicze Leopolda Jankowskiego. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Dom Polski w Kaczyce w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Przed 1918, brak miejsca. Dominik Paliński, ojciec Marceliny Dungjak w mundurze armii austriackiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Marcelina Dungjak w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2381).
Przed 1939, brak miejsca. Portret mężczyzny. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Janina Szumiłło w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0419).
Początek XX wieku, Brasław, Republika Łotewska. Konstanty Hryniewicz, dziadek Wandy Hryniewicz. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Wanda Hryniewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0616).
Ok. 1910, Cesarstwo Rosyjskie. Petronela Debopre (z d. Brodecka), matka Czesławy Tyski (z d. Debopre). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Czesława Tyska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0728).
Przed 1918, brak miejsca. Dwaj mężczyźni w mundurach armii cesarsko-królewskiej Austro-Węgier. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Julia Tołkaczowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1505).
Ok. 1910, Krzemieniec, Cesarstwo Rosyjskie. Aleksander Muzalewski, dziadek Izabeli Tyrkin, w mundurze armii carskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Izabela Tyrkin w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2545).
1913, Gladiany, gubernia besarabska, Cesarstwo Rosyjskie. Portret ślubny Róży Piskorskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Jadwiga Gucu-Kotulewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2299).
7.10.1944, okolice Warszawy, Polska. List Józefa Krzywego do żony Elwiry dotyczący spraw rodzinnych oraz informacji o służbie wojskowej i szkoleniach. Zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Jan Czekalski w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Przed 1914, Kanada. Władysław Witwicki, ojciec Marii Witwickiej z dziewczynką. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maria Witwicka w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0982).
7.10.1944, okolice Warszawy, Polska. List Józefa Krzywego do żony Elwiry dotyczący spraw rodzinnych oraz informacji o służbie wojskowej i szkoleniach. Zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Jan Czekalski w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Przed 1918, Pińsk, zabór rosyjski. Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Panny Marii. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Albina Smołko w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0753).
Początek XX wieku, brak miejsca. Portret dziewcząt w plenerze. 1. z prawej matka Marii Suchowiejko. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maria Suchowiejko w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1365).
Przed 1918, zabór rosyjski. Rewers karty pocztowej ze zbiorów prywatnych Heleny Pietrakowej. Zbiory Archiwum Historii Mówionej Oorodka KARTA i Domu Spotkan z Histori1 udostepni3a Helena Pietrakowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1960).
1914, zabór rosyjski. Karta pocztowa ze zbiorów prywatnych Heleny Pietrakowej. Zbiory Archiwum Historii Mówionej Oorodka KARTA i Domu Spotkan z Histori1 udostepni3a Helena Pietrakowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1960).
Początek XX wieku, Grodno, zabór rosyjski. Dziadek i babcia Barbary Szymańskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Barbara Szymańska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0755).
Ok. 1900, Słonim, zabór rosyjski. Portret małżeństwa Siedleckich. Fotografia wykonana w atelier fotograficznym "B. Notkowicz" w Słonimiu. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią udostępniła Helena Pietrakowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1960).
Przed 1914, Ozierawce k/Brasławia, Cesarstwo Rosyjskie. Kobieta przed domem. Babcia Łucji Sorokiny. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Łucja Sorokina w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0386).
Początek XX wieku, brak miejsca. Fotografia ślubna rodziców Moniki Szłabun z d. Kużel. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Monika Szłabun w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0387).
Ok. 1900, Grodno, zabór rosyjski. Portret Heleny Danik, babci Heleny Pietrakowej z domu Harkawy. Fotografia wykonana w atelier fotograficznym "K. Morawskiej" w Grodnie. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią udostępniła Helena Pietrakowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1960).
5.05.1909, Grabowa, zabór rosyjski. Rewers karty pocztowej, nadanej do Kazimiery Hillich. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Wiśniewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0766).
1
Poprzednia strona
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Następna strona
68
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej