Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
początek xx wieku
Znalezionych wyników:
1875
Ok. 1900, Dorpat, Imperium Rosyjskie. Rewers odbitki fotograficznej o sygnaturze AHM_PnW_0766_0002_0059a: Portret Jana Hillicha wykonany w atelier fotograficznym "C. Schulz" w Dorpacie. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Wiśniewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0766).
Koniec lat 20., Worochta, woj. stanisławowskie, Polska. Danuta Turkiewicz w ogrodzie. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Danuta Turkiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1514).
1907, Słonim, zabór rosyjski. Ludwik Harkawy, ojciec Stefanii Charczenko i Heleny Pietrakowej. Zdjecie wykonano w atelier fotograficznym "B. Wajnsztejn" w Słonimiu. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniły Stefania Charczenko i Helena Pietrakowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatury nagrań - AHM_PnW_1936, AHM_PnW_1960).
Przed 1914, brak miejsca. Stanisław Wiśniewski w mudurze armii carskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Wiśniewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0766).
Ok. 1915, brak miejsca. Portret Ługińskich, dziadków Kazimierza Rudzita. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Kazimierz Rudzit w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0819).
Pocz XX wieku, brak miejsca. Portret kobiety. Fotografia z archiwum rodzinnego Stanisława Baraniuka. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Stanisław Baraniuk w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2494).
Ok. 1900, Kamieniec Podolski, zabór rosyjski. Maria Hillich z domu Libińska, babcia Haliny Wiśniewskiej, z matką i rodzeństwem. Zdjęcie wykonano w atelier fotograficznym "A. Żeliński" w Kamieńcu Podolskim. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Wiśniewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0766).
Początek XX w., Czerniowce, Królestwo Rumunii. Fotografia rodzinna ze zbiorów Leopolda Kałakajło wykonana w atelier fotograficznym "H. Ehrlich" w Czerniowcach. U dołu napis: "Czernowitz". Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Leopold Kałakajło w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_ 0752).
1911, Wiśniowczyk, zabór rosyjski. Karta pocztowa z ryciną i fragmentem "Konrada Wallenroda" Adama Mickiewicza wysłana z okazji imienin przez Bronisławę Hillich do siostry Kazimiery. Aut. A. Z., zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Wiśniewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0766).
1916, brak miejsca. Portret grupowy żołnierzy niemieckiej 31. Dywizji Piechoty, najprawdopodobniej na zapleczu frontu wschodniego. Na zdjęciu tablica z napisem "Fidele Schlosser&Klempner, des Gasmasken Depot., der 31. Inftr. Division 1916". Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Janina Błażewiczenie w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_941).
1900-1914, Drohobycz/Borysław, zabór austriacki. Portret mężczyzny. Fotografia wykonana w atelier fotograficznym Wilhelm Russ. Fot. W. Russ, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Czesława Chłopek w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_321).
Przed 1914, brak miejsca. Stanisław Wiśniewski w mundurze armii rosyjskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Wiśniewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0766).
Ok. 1900(?), brak miejsca. Portret czterech księży. Fotografia wykonana w atelier fotograficznym "Visit Portrait". Zdjęcie z rodzinnego archiwum Anny Bogowicz. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Anna Bogowicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1399).
Początek XX wieku, Iwieniec, zabór rosyjski. Portet Marii Żylewicz (siedzi), żony Ludwika Żylewicz z dziećmi - Franciszkiem i Heleną. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Romualda Pietraszkiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1199).
1914, brak miejsca. Bolesław Siemienik, ojciec Władysławy Siemienik, w mundurze armii carskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Władysława Siemienik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1940).
21.10.1911, Lida, zabór rosyjski. Portret Bolesława Siemienika, ojca Władysławy Siemienik. Fotografia wykonana w atelier fotograficznym "M. Baroń" w Lidzie. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Władysława Siemienik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1940).
1912, Kamieniec Podolski, zabór rosyjski. Portret Stefana Wiśniewskiego, ojca Haliny Wiśniewskiej. Zdjęcie wykonane w atelier fotograficznym "Kodesz" w Kamieńcu Podolskim. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Wiśniewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0766).
Ok. 1900, Biała Ruś, Imperium Rosyjskie. Kazimiera Wiśniewska z domu Hillich (siedzi na krześle), matka Haliny Wiśniewskiej, jako nauczycielka. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Wiśniewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0766).
Ok. 1900, brak miejsca. Portret kobiety pochodzący z rodzinnego archiwum Anny Bogowicz. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Anna Bogowicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Przed 1920, Dubno, zabór rosyjski. Portret kobiety. Fotografia z archiwum rodzinnego Zofii Zalewskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Zofia Zalewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Początek XX wieku, brak miejsca. Karta pocztowa przedstawiająca niemiecki transatlantyk SS "Imperator". Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Janina Szumiłło w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0419).
Ok. 1900, brak miejsca. Portret rodziny Liwińskich. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Wiśniewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0766).
1906, brak miejsca. Karta pocztowa ze statkiem na morzu. Aut. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Wiśniewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0766).
Ok. 1900, Kamieniec Podolski, zabór rosyjski. Helena Podgórska (z lewej), przyjaciółka Kazimiery Wiśniewskiej z domu Hillich. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Wiśniewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0766)
Ok. 1910, Lwów, Galicja. Włodzimierz Bryła (siedzi), ojciec Bogusławy Bryły-Czerny, z kuzynem. Fotografia wykonana prawdopodobnie w atelier fotograficznym "E. Trzemeski" we Lwowie. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Bogusława Bryła-Czerna w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0466).
1
Poprzednia strona
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Następna strona
75
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej