Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
xx wiek
Znalezionych wyników:
1686
Przed 1939, brak miejsca. Portret mężczyzny. Fotografia ze zbiorów prywatnych Tamary Abramowicz. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Tamara Abramowicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1452).
Przed 1918, Petersburg, Cesarstwo Rosyjskie. Nikita Ałanciew (z prawej), ojciec męża Haliny Rudowicz- Ałanciew. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Rudowicz - Alanciewa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1295).
Ok. 1910, okolice Mozyrza, zabór royjski, Cesarstwo Rosyjskie. Rodzina Czarneckich. Rozalia (1. z lewej) i Jan (1. z prawej) Czarneccy, dziadkowie ze strony ojca Mainy Szmargun, z dziećmi. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maina Szmargun w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1317).
7.10.1944, okolice Warszawy, Polska. List Józefa Krzywego do żony Elwiry dotyczący spraw rodzinnych oraz informacji o służbie wojskowej i szkoleniach. Zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Jan Czekalski w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Przed 1939, brak miejsca. Antonina (z domu Nalicka) i Antoni Łojko, rodzice Kazimiery Staros. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Kazimiera Staros w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0938).
Ok. 1905, Adampol (Polonezköy), Turcja. Wincenty Ryży z córkami: Heleną (z lewej) i Zofią. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Lesław Ryży w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2301).
Przed 1914, Przemyśl, Galicja. Portret prof. Karola Czajkowskiego. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniły Irena i Jadwiga Zappe w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0493).
Ok. 1900, Cesarstwo Rosyjskie. Antoni Bryś – ojciec Marii Kasaty. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maria Kasata w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1305).
Lata 50.-60., brak miejsca. Portret dwóch mężczyzn. W tle samochód wołga. Fotografia ze zbiorów Reginy Gutauskiene z domu Klimańskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Regina Gutauskiene w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1224).
Lata 50.-60., brak miejsca. Portret dwóch mężczyzn. W tle samochód wołga. Fotografia ze zbiorów Reginy Gutauskiene z domu Klimańskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Regina Gutauskiene w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1224).
29.08.1944, Polska. List Józefa Krzywego do żony Elwiry dotyczący zwolnień rodzin żołnierzy z podatków. Zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Jan Czekalski w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1917, Austro-Węgry. Portret dwóch żołnierzy w mundurach armii Austro-Węgier. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Jadwiga Zadorowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Przed 1914, Ozierawce k/Brasławia, Cesarstwo Rosyjskie. Matka Łucji Sorokiny (dziewczynka w środku) z rodzicami i rodzeństwem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Łucja Sorokina w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0386).
Przed 1914, Kanada. Rewers odbitki fotograficznej o sygnaturze AHM_PnW_0982_0002_0018a: Władysław Witwicki (z lewej) podczas pracy w kuźni. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maria Witwicka w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0982).
Przed 1914, Wilno, zabór rosyjski. Kobieta w trumnie. Fotografia z archiwum rodzinnego Ireny Jasiulite. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Irena Weronika Jasiulite w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1675).
1914-1918, Alpy. Grupa żołnierzy. Leopold Jankowski w środku. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Dom Polski w Kaczyce w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Ok. 1900, Słonim, zabór rosyjski. Portret sióstr - Heleny (z lewej) i Zofii Danik. Fotografia wykonana w atelier fotograficznym "B. Notkowicz" w Słonimiu. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią udostępniła Helena Pietrakowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1960).
1914, zabór rosyjski. Rewers karty pocztowej ze zbiorów prywatnych Heleny Pietrakowej. Zbiory Archiwum Historii Mówionej Oorodka KARTA i Domu Spotkan z Histori1 udostepni3a Helena Pietrakowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1960).
Przed 1939, brak miejsca. Portret kobiety. Fotografia ze zbiorów prywatnych Tamary Abramowicz. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Tamara Abramowicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1452).
1912-1922, Palmerton, Pensylwania, USA. Rewers karty pocztowej o sygnaturze AHM_PnW_0375_0002_0024a: Józef Bułat, dziadek Oktawii Pietuchowskiej. Fot. John Mankos Photo Studio, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Oktawia Pietuchowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0375).
Ok. 1916, Cesarstwo Rosyjskie. Zygmunt Osipowicz, ojciec Heleny Rozumko, w wojsku Cesarstwa Rosyjskiego. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Helena Rozumko w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0736).
1917, Austro-Węgry. Rewers odbitki fotograficznej o sygnaturze AHM_PnW_3461_0017_0013a: Portret dwóch żołnierzy w mundurach armii Austro-Węgier. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Jadwiga Zadorowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Początek XX wieku, Imperium Rosyjskie. Mężczyźni i kobieta przy biurku w gabinecie. Fot. NN, kolekcja Larysy Zajączkowskiej-Mitznerowej, zbiory Ośrodka KARTA
Początek XX wieku, brak miejsca. Portret kobiety. Fot. NN, kolekcja Larysy Zajączkowskiej-Mitznerowej, zbiory Ośrodka KARTA
Początek XX wieku, Imperium Rosyjskie. Rodzina w parku. Za nimi widoczna cerkiew. Fot. NN, kolekcja Larysy Zajączkowskiej-Mitznerowej, zbiory Ośrodka KARTA
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Następna strona
68
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej